David Kostuch show - relacja z meczu Pucharu Polski Comarch Cracovia - Orlik Opole

Przed spotkaniem kibice zadawali sobie dwa pytania. Czy gościom z Opola uda się zdobyć bramkę i czy Comarch Cracovia osiągnie w tym meczu wynik dwucyfrowy. Jak się okazało, odpowiedź na oba pytania była twierdząca.

Przemysław Urbański

Zaczęło się dość niemrawo jakby goście czekali na ataki, a gospodarze się do nich nie kwapili. Bardzo aktywnym był w całym meczu Damian Słaboń jednak już od początku meczu widać było, że pod nieobecność chorego Leszka Laszkiewicza Pasy do boku poprowadzi David Kostuch. Swój popis rozpoczął w 7 minucie kiedy precyzyjnym strzałem pokonał Jarosława Nobisa. Bramkarz Orlika wyciągał krążek z sieci po strzałach Kostucha jeszcze dwa razy. Raz po przepięknej akcji Davida z Filipem Simką i Petrem Dvořakiem. Drugi raz po tym jak Davida obsłużył precyzyjnym podaniem wzdłuż bramki Rafał Martynowski. W trzeciej tercji miejsce Nobisa między słupkami zajął Michał Wojciechowski i bronił bardzo dobrze, aż do 53 minuty kiedy podbił krążek wysoko nad bramkę a krążek do sieci wpakował Kostuch. Wynik dwucyfrowy pojawił się na tablicy wyników na trzy minuty do końca. Wtedy to Mariusz Dulęba wypatrzył na prawej stronie Davida, a napastnikowi Cracovii pozostało już tylko umieścić gumę w odsłoniętym rogu bramki.

Na 10 bramek Pasów goście zdołali odpowiedzieć tylko jedną. Tuż po buliku krążek trafia do Piotra Kaima który uderzył na bramkę Mateusza Kuliga. Ten odbił gumę wprost na Bartłomieja Zdrojewskiego i goście mogli się cieszyć z honorowej bramki. Na więcej nie było ich stać, a jakby tego było mało w parę sekund później zostali ukarani bramką Grzegorza Pasiuta.

Mecz nie stał na wysokim poziomie. Goście przyjechali z 16 zawodnikami i walczyli ambitnie tak długo jak starczyło im sił. Trener Comarch Cracovii Rudolf Rohaček mógł przetestować zawodników czwartej piątki i trochę pomieszać w składzie. Już w piątek Pasy zmierzą się w Krakowie z Janowem natomiast Orlikowi pozostaną zmagania w 1 lidze.

Comarch Cracovia - Orlik Opole 10 : 1 (3:0, 5:1, 2:0)
10:1 - David Kostuch (Mariusz Dulęba) 57’5/4

Comarch Cracovia: Kulig (Radziszewski) - Wajda, Kłys, Witowski, Pasiut, D. Laszkiewicz - Noworyta (2), Hoda, Słaboń, Biela, Piotrowski - Simka (2), Dulęba, Kostuch, Dvořak, Martynowski - Landowski (2), Kozak (4), Rutkowski, Bryła, Karcz.

Orlik: Nobis (40:01 Wojciechowski) - Mainka, Resiak, Zdrojewski (2), Korzeniowski, Wacławczyk - Kaim (2), Stopiński (2), Siwiak, Zwierz, T. Sznotala - Cwykiel (2), Błaszków (2), Słowik, Szczurek, Obrał - Kosidło, Waluszek.

Kary: Cracovia - 10 min, Orlik - 10 min.

Sędzia: Jacek Rokicki.

Widzów: ok. 180

Zawodnik meczu: David Kostuch