Zadecydowała trzecia tercja - relacja z meczu Ciarko KH Sanok - KS KTH Krynica

W Sanoku obyło się bez niespodzianki. Po skutecznej grze w trzeciej tercji, wygranej przez Ciarko KH Sanok 4:1, zespół ten pokonał u siebie KS KTH Krynicę 5:2. Po dwie bramki dla gospodarzy zdobyli Dariusz Gruszka i Wojciech Milan.

Michał Gałęzewski

Pierwsza część spotkania toczyła się pod dyktando sanoczan, gdyż dużo kar łapali zawodnicy KTH Krynica. Faworyzowanym gospodarzom pokonać bramkarza rywali udało się jednak tylko raz, kiedy to po zespołowej akcji i podaniu Dmitrija Suura, bramkę dla zespołu z Sanoka zdobył Dariusz Gruszka. Aby pokonać Marka Rączkę, zawodnicy z Krynicy musieli czekać do ostatniej minuty... drugiej tercji. Grę w przewadze wykorzystał Petr Valusiak i na ostatnią odsłonę gry, zawodnicy obu drużyn wyszli z takimi samymi szansami na zwycięstwo.

Trzecia tercja to jednak popis gry zawodników z Sanoka. Od 41 do 52 minuty zdobyli oni cztery bramki, nie tylko wykorzystując grę w przewadze – jak Wojciech Milan w 41 minucie – ale również w... osłabieniu. Ta sztuka udała się Gruszce w 48 minucie spotkania. Gości było stać już tylko na honorowe trafienie. Rączke pokonał Karel Horny, ustalając wynik spotkania na 5:2. - Pierwszą tercję mimo tych pięciu kar zagraliśmy dobrze, były sytuacje strzeleckie. W drugiej tylko dwa przewinienia i od razu gra zaczęła się inaczej układać, przyszło wyrównanie. Wynik trzeciej to znów konsekwencja kar. Rozważamy surowsze konsekwencje takiej postawy - powiedział na łamach strony kth.i24.pl drugi trener krynickiego zespołu, Adam Kilar.

Ciarko KH Sanok - KS KTH Krynica 5:2 (1:0, 0:1, 4:1)

Ciarko KH Sanok:
Rączka (Plaskiewicz n/g) - Ivicic (6), Kubat, Vozdecky (2+10), Milan, Radwański - Suur, Rąpała (4), Gruszka (2), Dziubiński, Poziomkowski - Gurican, Owczarek, Biały (2), D.Słowakiewicz, Strzyżowski (2) oraz Bigos (2), Wilusz.

KS KTH Krynica: Raszka (Stepokura n/g) - Ovšak (6), Myjak, Horný (2), Brocławik, Valušiak (4) - Vychodil, Zieliński (2), Cieślicki (2), M.Dubel (4), Dzięgiel (2) - D.Kruczek, Pach, Szewczyk (2), Kostecki, Buček.

Kary: Ciarko KH - 30 min. (w tym 10 minut Martin Vozdecky za niesportowe zachowanie), KS KTH - 24 min.

Strzały: Ciarko KH - 33, KS KTH – 24

Sędziowali: P.Kępa oraz W.Kolusz i R.Długi.

Widzów: 1800.