Puchar Kontynentalny: Tilburg wygrywa z Hiszpanami - relacja z meczu Trappers Tilburg - Aramon C.H. Jaca

Gospodarze grupy B, zespół Tilburga wziął przykład z Comarch Cracovii i w meczu rozpoczęcia wyraźnie pokonał hiszpański zespół Jaca. Dominacja hokeistów Trappers nie podlegała dyskusji w żadnej z tercji i już po pierwszym dniu możemy powiedzieć, że dwie najmocniejsze drużyny grupy wygrały swoje piątkowe spotkania.

Zwycięstwo zespołu z Tilburga nie podlegało dyskusji. Co prawda Hiszpanie za sprawą Amerykanina Jamesa McKenny zdołali w 14 minucie doprowadzić do wyniku 2:1, jednak później inicjatywę przejęli gospodarze. Wśród zawodników Destil Trappers Tilburg, dwie bramki zdobyli Kanadyjczyk Benoit Doucet i Kanadyjczyk Mickey Bastings.

Po spotkaniu trener holenderskiego zespołu, Theo van Gerven przyznał, że faworytem turnieju nie jest jego drużyna, a Comarch Cracovia. - Cracovia pozostaje dla mnie faworytem turnieju - powiedział w rozmowie z oficjalną stroną klubu. - Oni mają możliwość wielkiego wyboru w składzie i mają mało słabych punktów, a w niektórych przypadkach nawet wcale. Mimo to, nawet z tak klasową drużyną mamy jakieś szanse - przyznał mający szacunek do Mistrza Polski trener holendrów.

Destil Trappers Tilburg - Aramon C.H. Jaca 8:2 (2:1, 3:0, 3:1)

1:0 - Mickey Bastings (Ritchie van Hulten) 7’ 5/4

2:0 - Benoit Doucet (Steven Yetman, Pippo Limnell Finacchiora) 11’.

2:1 - James McKenna (Adrian Betran) 14’

3:1 - Mickey Bastings (Ritchie van Hulten, Robbert Maas) 24’

4:1 - Stanislav Nazarov (Andreas Nilsson, Josh Liebenow) 30’ 5/4

5:1 - Benoit Doucet (Steven Yetman) 38’

6:1 - Ritche van Hulten (Benoit Doucet, Andreas Nilsson) 41’

6:2 - James McKenna (Philippe Boudreault, Adrian Betran) 50’ 5/4.