Horny otworzył i zamknął wynik - relacja z meczu Akuna Naprzód Janów - KS KTH Krynica

Kryniczanie przyjechali do Katowic po zwycięstwo, które pozwoliłoby im umocnić się na ósmym miejscu w tabeli, ostatnim gwarantującym pozostanie w ekstraklasie. Jednakże ekipa Naprzodu Janów pomieszała rywalowi szyki, wygrywając 4:3.

Paulina Szulc

Początek spotkania zdecydowanie należał do gości, kiedy to już w pierwszej minucie meczu Karel Horny umieścił krążek w bramce Michała Elżbieciaka. Kryniczanie przez niespełna pierwszą połowę tercji dyktowali warunki na lodzie. Jednakże gospodarze nie pozostali dłużni rywalom i szybko przeszli do kontrataku. Najpierw zawiązał skuteczną akcję sam na sam z bramkarzem Patryk Kogut. Zaledwie minutę po jego celnym strzale, drugiego gola na konto Janowa wpisał Tomasz Jóźwik, który dobrze wykorzystał podanie od Marka Pohla.

Kibice zgromadzeni na Jantorze na trzecią bramkę nie musieli długo czekać. Gola w kontrataku zdobył Łukasz Sośnierz. Hokeiści KTH starali się jak najszybciej odrobić straty. Tuż przed zakończeniem pierwszej tercji przewagę rywali zmniejszył Maciej Szewczyk.

O ile w pierwszej odsłonie padło aż pięć bramek, o tyle w drugiej kibice nie obejrzeli już ani jednej. Musieli czekać aż do trzeciej tercji, kiedy to kryniczanie za wszelką cenę starali się wyjść na prowadzenie. Zamiast tego gospodarze zaatakowali i Michał Gryc pokonując Bartosza Stepokura zwiększył przewagę nad rywalami. Dopiero w ostatniej minucie spotkania czeski hokeista w barwach KTH, Horny strzelił trzeciego gola, tym samym zamykając wynik.

To dopiero druga wygrana Naprzodu Janów w tym sezonie. Klub zmagający się ze sporymi trudnościami finansowymi zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. KTH Krynica wygraną w Janowie chciała umocnić się na ósmej pozycji przed niedzielnym pojedynkiem z Zagłębiem Sosnowiec, który uplasował się tuż za nimi. Hokeiści Naprzodu skutecznie pokrzyżowali kryniczanom te plany.

Akuna Naprzód Janów - KS KTH Krynica 4:3 (3:2, 0:0, 1:1)
0:1 - Karel Horny (Petr Valusiak) 1'
1:1 - Patryk Kogut 7'
2:1 - Tomasz Jóźwik (Marek Pohl) 8' 5/4
3:1 - Łukasz Sośnierz (Artur Ślusarczyk) 15'
3:2 - Maciej Szewczyk 19'
4:2 - Michał Gryc (Patryk Kogut, Łukasz Elżbieciak) 47'
4:3 - Karel Horny 59'

Akuna Naprzód Janów: M.Elżbieciak - Petrina, Krokosz, Sowiński, Pohl, Podsiedlik - Kurz, Urbańczyk, Jóźwik, Gryc, Kogut - Działo, Gnyp, Ślusarczyk, Ł.Elżbieciak, Sośnierz - Horowski, Grelich.

KS KTH Krynica: Stepokura - Dudzik, Ovsak, Horny, Chabior, Valusiak - Tyczyński, Zieliński, Brocławik, Dubel, Cieślicki - Kruczek, Myjak, Bucek, Kostecki, Szewczyk - Pach, Zabawa, Żołnierczyk.

Kary: Akuna Naprzód Janów - 10 minut, KS KTH Krynica - 33 minuty.

Sędziowali: P.Meszyński (sędzia główny) oraz L.Kubiszewski, M.Smura (liniowi).