Założyć jeszcze koszulkę Stoczniowca, to moje marzenie - rozmowa z Marianem Csorichem, zawodnikiem GKS-u Tychy

Marian Csorich po długim czasie spędzonym w Cracovii, przeniósł się do GKS-u Tychy. Hokeista Reprezentacji Polski nie ukrywa, że kiedyś chciałby wrócić do macierzystego klubu z Gdańska, jednak teraz chce wygrać z obecnym klubem wszystko co się da.

W tym artykule dowiesz się o:

Michał Gałęzewski: Już 11 listopada rozpoczynacie wraz z kadrą Polski turniej EIHC w Sanoku. Jak oceniasz wasze szanse na tym turnieju?

Marian Csorich: Turniej w Sanoku to kolejny sprawdzian kadry i przygotowanie do Mistrzostw Świata. Trener sprawdza kilku nowych zawodników, ale skład jest generalnie stabilny. Na pewno postaramy się powalczyć i wygrać w każdym meczu dla naszych kibiców, których na pewno będzie dużo na meczach w Sanoku.

Co mógłbyś powiedzieć o waszych rywalach na tym turnieju?

- Rywale są na pewno mocni, zwłaszcza Rosjanie. Ukraincy to nasz rywal na Mistrzostwach Świata, wiec dobrze byłoby z nimi wygrać.

Patrząc na skład kadry Polski, jest ona dość młoda. Myślisz, że obecni hokeiści grający w reprezentacji mogą w przyszłości rozwinąć się na tyle, abyście wreszcie awansowali do elity i zostali w niej na jakiś czas?

- Myślę, że dobrze że kadra jest odmłodzona i mam nadzieję, że w najbliższym czasie uda się w końcu awansować do upragnionej elity

Po kilku latach spędzonych w Cracovii, zostałeś zawodnikiem GKS-u Tychy. Jakbyś porównał te dwa kluby? Gdzie czujesz się lepiej?

- Po siedmiu latach spędzonych w Krakowie zdecydowałem, że czas coś zmienić. Wybór padł na Tychy bo wiem, że w tym klubie mam szanse grać o najwyższe trofea w Polsce. W Krakowie czułem się świetnie, spędziłem tam wspaniale lata, zdobyłem 3 tytuły Mistrza Polski. Teraz jestem w Tychach i tak naprawdę cały czas się przestawiam do grania tutaj. Mam troszkę inne zadania, niż w Krakowie ale jestem zadowolony, że tutaj jestem.

Co sądzisz o wynikach GKS-u w tym sezonie? Widać, że macie wielu konkurentów do miejsca w ścisłej czołówce...

- Liga jest w tym roku wyrównana. Jest wielu chętnych do medali i nie ma zdecydowanych faworytów, ale to dobrze dla kibiców.

W ostatnim czasie PZHL przedstawił kilka pomysłów na uzdrowienie polskiego hokeja. Uważasz, że związek jest w stanie podnieść poziom polskiego hokeja na tyle, aby wszyscy byli z tego zadowoleni?

- Mam nadzieję, że uda się związkowi podnieść prestiż i rangę ligi, a co za tym idzie, że i reprezentacja będzie grała lepiej.

W swojej karierze zasmakowałeś gry za oceanem. Jak z perspektywy czasu oceniasz swoją decyzję, aby pojechać do USA i Kanady? Gdybyś mógł podjąć podobną decyzję jeszcze raz, zrobiłbyś to samo?

- Wyjazd za ocean to była super lekcja hokeja, jak i życia. Miałem 18 lat jak pojechałem. Tak naprawdę nie umiałem wtedy za dobrze języka angielskiego i nie wiedziałem gdzie i do kogo jadę. Grałem tam 3 lata i to było nieocenione doświadczenie.

Polecasz młodym zawodnikom wyjazd zagranicę, aby mogli szlifować swoje umiejętności hokejowe, czy jednak lepszym pomysłem jest pozostanie w Polsce i gra w PLH?

- Myślę, że każdy młody chłopak, który ma szansę wyjechać zagranicę powinien spróbować swoich sił.

W piątek w Oświęcimiu doszło do przepychanek pomiędzy kibicami Unii i GKS-u. Co czuliście, gdy musieliście zejść przedwcześnie do szatni?

- W piątek w Oświęcimiu gaz pieprzowy uniemożliwił nam grę. Nie dało się oddychać. Szkoda, że tak się stało, bo było dużo kibiców, a to dla nich się gra'.

Do czasu spotkania z klubem z Jastrzębia, mieliście sporo czasu na treningi. Wolisz dłuższe przygotowania do meczów, czy jednak preferujesz grę "z marszu"?

- Zdecydowanie wolę grać mecze.

Jesteś wychowankiem Stoczniowca Gdańsk, jednak ostatnio w tym klubie grałeś w 1997 roku. Chciałbyś kiedyś wrócić do Gdańska?

- To, żeby kiedyś jeszcze założyć koszulkę Stoczniowca, to moje marzenie. Tam się wychowałem, tam nauczyłem się grać w hokeja, a Hala Olivia to był mój drugi dom. Może kiedyś się uda wrócić do Gdańska. Teraz jestem w GKS-ie i chcę z tym klubem wygrać wszystko, co jest do wygrania. Korzystając z okazji pozdrawiam wszystkich kibiców w Polsce.

Komentarze (0)
Zgłoś nielegalne treści

Cenimy Twoją prywatność

Kliknij "AKCEPTUJĘ I PRZECHODZĘ DO SERWISU", aby wyrazić zgodę na korzystanie w Internecie z technologii automatycznego gromadzenia i wykorzystywania danych oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Wirtualną Polskę, Zaufanych Partnerów IAB (878 partnerów) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów (404 partnerów) a także udostępnienie przez nas ww. Zaufanym Partnerom przypisanych Ci identyfikatorów w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej. Możesz również podjąć decyzję w sprawie udzielenia zgody w ramach ustawień zaawansowanych.


Na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody Wirtualna Polska, Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy będą przetwarzać Twoje dane osobowe zbierane w Internecie (m.in. na serwisach partnerów e-commerce), w tym za pośrednictwem formularzy, takie jak: adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń i identyfikatory plików cookies oraz inne przypisane Ci identyfikatory i informacje o Twojej aktywności w Internecie. Dane te będą przetwarzane w celu: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostępu do nich, wykorzystywania ograniczonych danych do wyboru reklam, tworzenia profili związanych z personalizacją reklam, wykorzystania profili do wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profili z myślą o personalizacji treści, wykorzystywania profili w doborze spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, poznawaniu odbiorców dzięki statystyce lub kombinacji danych z różnych źródeł, opracowywania i ulepszania usług, wykorzystywania ograniczonych danych do wyboru treści.


W ramach funkcji i funkcji specjalnych Wirtualna Polska może podejmować następujące działania:

  1. Dopasowanie i łączenie danych z innych źródeł
  2. Łączenie różnych urządzeń
  3. Identyfikacja urządzeń na podstawie informacji przesyłanych automatycznie
  4. Aktywne skanowanie charakterystyki urządzenia do celów identyfikacji

Cele przetwarzania Twoich danych przez Zaufanych Partnerów IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów są następujące:

  1. Przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich
  2. Wykorzystywanie ograniczonych danych do wyboru reklam
  3. Tworzenie profili w celu spersonalizowanych reklam
  4. Wykorzystanie profili do wyboru spersonalizowanych reklam
  5. Tworzenie profili w celu personalizacji treści
  6. Wykorzystywanie profili w celu doboru spersonalizowanych treści
  7. Pomiar efektywności reklam
  8. Pomiar efektywności treści
  9. Rozumienie odbiorców dzięki statystyce lub kombinacji danych z różnych źródeł
  10. Rozwój i ulepszanie usług
  11. Wykorzystywanie ograniczonych danych do wyboru treści
  12. Zapewnienie bezpieczeństwa, zapobieganie oszustwom i naprawianie błędów
  13. Dostarczanie i prezentowanie reklam i treści
  14. Zapisanie decyzji dotyczących prywatności oraz informowanie o nich

W ramach funkcji i funkcji specjalnych nasi Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy mogą podejmować następujące działania:

  1. Dopasowanie i łączenie danych z innych źródeł
  2. Łączenie różnych urządzeń
  3. Identyfikacja urządzeń na podstawie informacji przesyłanych automatycznie
  4. Aktywne skanowanie charakterystyki urządzenia do celów identyfikacji

Dla podjęcia powyższych działań nasi Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy również potrzebują Twojej zgody, którą możesz udzielić poprzez kliknięcie w przycisk "AKCEPTUJĘ I PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub podjąć decyzję w sprawie udzielenia zgody w ramach ustawień zaawansowanych.


Cele przetwarzania Twoich danych bez konieczności uzyskania Twojej zgody w oparciu o uzasadniony interes Wirtualnej Polski, Zaufanych Partnerów IAB oraz możliwość sprzeciwienia się takiemu przetwarzaniu znajdziesz w ustawieniach zaawansowanych.


Cele, cele specjalne, funkcje i funkcje specjalne przetwarzania szczegółowo opisujemy w ustawieniach zaawansowanych.


Serwisy partnerów e-commerce, z których możemy przetwarzać Twoje dane osobowe na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody znajdziesz tutaj.


Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać wywołując ponownie okno z ustawieniami poprzez kliknięcie w link "Ustawienia prywatności" znajdujący się w stopce każdego serwisu.


Pamiętaj, że udzielając zgody Twoje dane będą mogły być przekazywane do naszych Zaufanych Partnerów z państw trzecich tj. z państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.


Masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przeniesienia przetwarzania danych, złożenia sprzeciwu, złożenia skargi do organu nadzorczego na zasadach określonych w polityce prywatności.


Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że pliki cookies będą umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W celu zmiany ustawień prywatności możesz kliknąć w link Ustawienia zaawansowane lub "Ustawienia prywatności" znajdujący się w stopce każdego serwisu w ramach których będziesz mógł udzielić, odwołać zgodę lub w inny sposób zarządzać swoimi wyborami. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.