Porażająca końcówka Valusiaka - relacja z meczu KTH Krynica - MMKS Podhale Nowy Targ

Zespół KTH Krynica pokonał po dogrywce MMKS Podhale Nowy Targ 5:4. O zwycięstwie gospodarzy zdecydowały dwie bramki Petra Valusiaka, który najpierw pokonał Tomasza Rajskiego w 54 minucie, a następnie w dogrywce.

Michał Gałęzewski

Pierwsza część spotkania przyniosła największą ilość bramek. Zawodnicy obu zespołów nie odpuszczali, tylko grali akcja za akcję. Jako pierwszy bramkarza rywali w ósmej minucie pokonał Mateusz Dubel, który zaskoczył Tomasza Rajskiego strzałem spod niebieskiej linii. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać, gdyż po zaledwie 17 sekundach wyrównał Kasper Bryniczka. Od tego czasu inicjatywę w ataku przejęli kryniczanie, ale nowotarżanie starali się grać jak najlepiej w defensywie. W końcu jednak drugą bramkę dla Katehetów zdobył Martin Bucek. Pod koniec tercji, korzystając z gry w przewadze bramkę zdobył Damian Kapica i zawodnicy obu zespołów schodzili na pierwszą przerwę przy stanie 2:2.

Co prawda początek drugiej tercji dzięki bramce Milana Ovsaka zaczął się dobrze dla kryniczan, jednak to MMKS ostatecznie mógł się bardziej cieszyć z tej części gry. Mimo, że to głównie gospodarze atakowali, bramki zdobyli Kelly Czuy i Bartłomiej Bomba. W 54. minucie wyrównującą bramkę zdobył Petr Valusiak i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W niej również skutecznością popisał się Valusiak, dając ostatecznie zwycięstwo kryniczanom 5:4.

KS KTH Krynica - MMKS Podhale Nowy Targ 5:4d (2:2, 1:2, 1:0, 1:0)
1:0 - Mateusz Dubel (Milan Ovsak) 8'
2:0 - Kasper Bryniczka 8'
2:1 - Martin Bucek (Mateusz Dubel, Filip Vychodil) 12'
2:2 - Damian Kapica (Jarosław Różański, Sebastian Łabuz) 19' 5/4
3:2 - Milan Ovsak (Petr Valusiak) 24'
3:3 - Kelly Czuy (Mariusz Jastrzębski, Marcin Kolusz) 26'
3:4 - Bartłomiej Bomba (Mateusz Michalski) 39'