Beniaminek bez szans w starciu z wicemistrzem - relacja z meczu Comarch Cracovia - KTH Krynica

Wspaniały atmosfera na trybunach i wsparcie kibiców poniosły hokeistów Comarch Cracovii do wysokiego zwycięstwa nad KTH Krynica. Pasy kontrolowały przebieg wygranego 7:1 spotkania od pierwszej do ostatniej minuty. Kryniczanie szczególnie będą chcieli zapomnieć o pierwszej odsłonie, w której krakowianie zaaplikowali rywalowi cztery gole.

Mariusz Wójcik

Pojedynek Comarch Cracovii i KTH Krynica rozpoczął się od miłej niespodzianki dla kibiców Pasów. Hokeiści rzucili w stronę fanów szaliki i czapki w klubowe barwy. Sympatycy odpłacili się głośnym dopingiem, który pomógł gospodarzom wręcz zdemolować rywala już w pierwszej odsłonie. Po golach Petra Dvořaka, Patrika Prokopa i dwóch Leszka Laszkiewicza krakowianie wypracowali sobie sporą zaliczkę przed kolejnymi tercjami.

W drugiej odsłonie miejscowi hokeiści nie spuszczali z tonu. Po piątym golu dla Cracovi, którego autorem był Mikołaj Łopuski nastąpiła zmiana w bramce KTH. Za Ondreja Raszkę wszedł w 26. minucie Bartosz Stepokura, który czystego konta nie zachował jednak zbyt długo. Zaledwie minutę po tym jak pojawił się na lodzie, musiał wyciągać gumę z bramki po golu Davida Kostucha. Podopieczni Rudolfa Rochaczka mieli jeszcze kilka okazji do pokonania Stepokury, ale ten w drugiej odsłonie już się nie mylił i więcej goli w tej części meczu Cracovia już nie zdobyła.

Kryniczanie mimo sporego dystansu, jaki dzieli ich od rywala byli ambitni i w ostatniej odsłonie walczyli przynajmniej o honorowe trafienie. Ta sztuka udała się w 43. Minucie, gdy krążek w bramce Cracovii umieścił Rafał Żołnierczyk. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. Wynik spotkania na 7:1 ustalił w 52. minucie Michał Piotrowski, wykorzystując grę w liczebnej przewadze. Wygrana pozwoliła Pasom utrzymać sześciopunktową przewagę nad drugim w tabeli PLH, GKS-em Tychy.

Comarch Cracovia - KTH Krynica 7:1 (4:0, 2:0, 1:1)
1:0 - Petr Dvořak (Rafał Martynowski, David Kostuch) 5'
2:0 - Patrik Prokop (Petr Dvořak, David Kostuch) 15' 5/4
3:0 - Leszek Laszkiewicz 17'
4:0 - Leszek Laszkiewicz (Grzegorz Pasiut) 20'
5:0 - Mikołaj Łopuski (Damian Słaboń, Filip Simka) 26' 5/4
6:0 - David Kostuch (Petr Dvořak, Rafał Martynowski) 27'
6:1 - Rafał Żołnierczyk (Jacek Dzięgiel) 43'
7:1 - Michał Piotrowski (Damian Słaboń, Mikołaj Łopuski) 52' 5/4

Comarch Cracovia: Radziszewski (Kulig - nie grał) - Wajda, Kłys, L. Laszkiewicz, Pasiut, D. Laszkiewicz - Noworyta, Simka, Łopuski, Słaboń, Piotrowski - Dulęba, Prokop, Kostuch, Dvořak, Martynowski - Sznotala, Guzik, Witowski, Rutkowski, Kozak.

KTH Krynica: Raszka (od 26' Stepokura) - Ovšak, Kasperczyk, Horny, Chabior, Valušiak - Pach, Tyczyński, Kostecki, Dubel, Buček - Kruczek, Myjak, Dzięgiel, Szewczyk, Cieślicki - Dudzik, Zieliński, Zabawa, Żołnierczyk, Brocławik.