EIHC: Polska pokonała Rumunię

Trzeciego dnia turnieju EIHC reprezentacji Polski udało się odnieść dopiero pierwsze zwycięstwo. Podopieczni Wiktora Pysza okazali się lepsi od drużyny Rumunii. Biało-czerwoni pokonali rywala 3:1

Paulina Szulc

Na zakończenie turnieju Euro Ice Hockey Challenge Polacy wygrali pierwszy i ostatni mecz. Daje im to trzecią lokatę w tabeli. Wyżej uplasował się gospodarz i zwycięzca turnieju Ukraina oraz Kazachstan, który upatrywany był w roli faworyta.

Polacy przez dwie tercje nie zdołali wyjść na prowadzenie. Pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowym remisem. Wynik otworzył Atilla Góga, który to strzelił bramkę dla drużyny Rumunii w osłabieniu. Polacy przez długi czas nie zdołali rywalowi odpowiedzieć. Dopiero minutę przed zakończeniem drugiej tercji Tomasz Kozłowski doprowadza do wyrównania.

W trzeciej tercji walka zaczynała się od nowa. Ostatecznie to Polakom udało się wyjść z niej zwycięsko. Najpierw bramkę zdobył Filip Drzewiecki, a dziesięć minut później wynik podwyższył Grzegorz Pasiut pieczętując tym samym wygraną biało-czerwonych.

Rumunia - Polska 1:3 (0:0; 1:1; 0:2)
1:0 - Atilla Góga 24' 4/5
1:1 - Tomasz Kozłowski (Filip Drzewiecki) 39'
1:2 - Filip Drzewiecki (Krystian Dziubiński) 46'
1:3 - Grzegorz Pasiut (Leszek Laszkiewicz) 56'

Strzały: 20:56

Rumunia:Catrinoi - Georgescu, Pal, Peter, Flinta, Góga - Lusneac, Zsók, Peters, Antal, Kósa - Becze, Mihaly, Moldovan, Molnar, Nagy - Papp.

Polska:Radziszewski - Skrzypkowski, Wajda, Dutka, Kotlorz, Witecki - Dronia, Kmiecik, Bryniczka, Galant, Woźnica - Laszkiewicz, Drzewiecki, Noworyta, Pasiut, Dziubiński - Kozłowski, Danieluk, Dąbkowski, Rompkowski.

Kary: Rumunia - 16 min., Polska - 12 min.