WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Żeński hokej w Nowym Targu powraca z nowym trenerem

MMKS po kilku miesiącach przerwy ponownie aktywuje sekcję hokeja na lodzie kobiet w Nowym Targu. Dziewczyny będą miały też nowego trenera. Nowego wyzwania podejmie się wychowanek Podhala - Zbigniew Podlipni.
Szymon Pyzowski
Szymon Pyzowski

Pod koniec 2009 roku MMKS powołał do życia sekcję hokeja kobiet na lodzie w Nowym Targu. Kilkanaście lub kilkadziesiąt chętnych dziewcząt w różnym wieku przez kilka miesięcy trenowało pod okiem Arkadiusza Pysza. Treningi zostały zawieszone, gdy trener Pysz został nominowany na trenera kadry seniorek w unihokeju i coraz mniej czasu miał na hokej w wydaniu kobiecym. – Generalnie chodzi o czas. Za dużo było innych zajęć dodatkowych i dlatego musieliśmy zawiesić trenowanie - wyjaśnia Pysz.

Po kilku miesiącach przerwy pod nowym okiem trenerskim MMKS Podhale znów spróbuje odbudować sekcję żeńskiego hokeja w stolicy Podhala. W sobotę na dużej sali gimnastycznej odbyło się spotkanie prezesa MMKS Mirosława Mrugały oraz nowego szkoleniowca sekcji hokeja kobiet w MMKS Zbigniewa Podlipniego, który teraz będzie trenował ekipę oraz starał się przygotować dziewczęta do bycia hokeistkami. Spotkanie zgromadziło ok. 30 chętnych do poznawania tajników tej dyscypliny. Zebranie miało charakter organizacyjny. Jak zwykle największym problemem jest brak odpowiedniego sprzętu, ale w miarę możliwości klub nowotarski będzie się starał pomagać skompletować ekwipunek. Pierwsze treningi już w przyszłym tygodniu.

Nowy Targ może się pochwalić dwiema hokeistkami. Monika Guzik to jedyna jak do tej pory zawodniczka, która występowała już w lidze kobiet a zarazem zdobyła Mistrzostwo Polski z tyskimi Atomówkami. Jest jeszcze młoda 11-letnia Aleksandra Zamarlik, która występuje w spotkaniach IV klasy na pozycji bramkarza.

Nazwisko Podlipni kojarzy się w Nowym Targu tylko z usportowioną rodziną, która od lat stawiała na hokej. Dyscyplinę tą uprawiali wszyscy trzej bracia – Tomasz, Piotr i Zbigniew. Jednak tylko ten ostatni (ur. w 1973 roku) był najdłużej czynnym hokeistą - aż do września 2010 roku, kiedy to postanowił na dobre rozstać się z łyżwami. Nowy trener sekcji żeńskiej największe sukcesy odnosił właśnie w Podhalu Nowy Targ. Pięć razy zdobywał Mistrzostwo Polski, dwukrotnie z Szarotkami sięgał po Puchar Polski i raz po Mistrzostwo Interligi. Swoje miejsce w nowotarskim sporcie znalazły też dzieci Zbigniewa. Rafał (rocznik 1998) uprawia hokej i jest jednym z liderów w swojej grupie wiekowej Żaka, a Anna gra w unihokeja.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×