Udany rewanż biało-czerwonych - relacja z meczu Włochy - Polska

Tym razem bardzo dobrze ułożył się mecz hokejowej reprezentacji Polski we Włoszech. Podopieczni Wiktora Pysza pokonali rywali 2:0, rewanżując się tym samym za niedzielną porażkę. Może to nastrajać optymistycznie przed Mistrzostwami Świata I Dywizji, które odbędą się na Ukrainie.

Michał Gałęzewski

W porównaniu do pierwszego meczu reprezentacji Włoch i Polski, trener gospodarzy Rick Cornacchia zmienił kilku zawodników, a mecz na bramce zaczął Marcello Plata. Polacy - podobnie jak w niedzielę - zdobyli pierwszą bramkę, obejmując prowadzenie w 15. minucie, kiedy to włoskiego bramkarza pokonał Krystian Dziubiński i na pierwszą przerwę to biało-czerwoni wychodzili z jednobramkowym zapasem.

Później Włosi starali się zdobyć wyrównującą bramkę, jednak polska obrona grała pewnie i niezdecydowanie gospodarzy zadecydowało o tym, że nie udawało im się zdobyć bramki i po drugiej tercji Polska ciągle prowadziła 1:0. Trzecia tercja rozpoczęła się od sporej ilości kar dla obu zespołów. Azzurri próbowali atakować, lecz bez rezultatów. Czego nie udało się Włochom, udało się reprezentacji Polski. Szkoleniowiec Włochów zdjął bramkarza i przyniosło to odwrotny skutek. Drugą bramkę dla biało-czerwonych na 12 sekund przed końcem spotkania zdobył Mikołaj Łopuski i ustalił wynik meczu na 2:0, a Przemysław Odrobny zachował czyste konto.

Włochy - Polska 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
0:1 - Krystian Dziubiński 15'
0:2 - Mikołaj Łopuski 60' (do pustej bramki)

Włochy: Bernard (Platè) - Johnson, Ambrosi, Ansoldi, Fontanive, Marchetti - Felicetti, Egger, Watson, Pittis, Iannone - Insam, Hofer, Kostner, Caletti, De Toni oraz Larkin, Traversa, Iori, Runer.

Polska: Odrobny (Radziszewski, nie grał) - Dronia, Kłys, Laszkiewicz, Słaboń, Danieluk - Dutka, Kotlorz, Chmielewski, Kolusz, Kozłowski - Bryk, Dąbkowski, Bagiński, Pasiut, Łopuski - Noworyta, Skrzypkowski, Zapała, Urbanowicz, Dziubiński.