KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Nowe ośrodki hokejowe szkolą młodzież

Polski hokej reprezentacyjny może znaleźć się na III poziomie światowym, a wiele zespołów ligowych przeżywa spore problemy. Jak się jednak okazuje jest szansa, aby w niedługim czasie liczba klubów grających w lidze wzrosła. W kilkunastu ośrodkach hokejowych prowadzone jest bowiem szkolenie młodzieży.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

W rozgrywkach ligowych w sezonie 2010/11 występowały kluby z 14 miast, nie licząc klubów CLJ grających w I lidze, które były niejako zapleczem młodzieżowych istniejących już klubów - aż osiem klubów z województwa Śląskiego, cztery z województwa Małopolskiego i po jednym klubie z województw Podkarpackiego, Kujawsko-Pomorskiego, Pomorskiego, Opolskiego i Mazowieckiego. Dodatkowo spośród "jedynaków" w swoich województwach tylko Pomorskie i Podkarpackie miało swoich przedstawicieli w Polskiej Lidze Hokejowej, więc poza Stoczniowcem Gdańsk, wszystkie kluby były skoncentrowane na południu Polski. Doszło do tego, że z gdańscy hokeiści najbliższy swój wyjazd mieli do... Sosnowca. Jak się okazuje, wkrótce ten stan rzeczy może się zmienić.

Aktualnie prowadzone są szkółki hokejowe w kilku miastach, które nie mają aktualnie drużyny ligowej. - Są to między innymi Łódź, Poznań, Września, Dębica, Gdynia, Ruda Śląska, Malbork, Elbląg, czy Bełchatów - powiedział Patryk Rokicki, rzecznik prasowy PZHL-u. - Wiem, że plany gry w I lidze ma Dębica, natomiast w wymienionych nowych ośrodkach hokejowych praca z młodzieżą wygląda coraz lepiej i na przykład na ostatnim turnieju minihokeja w Tychach młodzi zawodnicy PTH Poznań zaprezentowali się z bardzo dobrej strony - dodał Rokicki w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl.

Jak się okazuje, Polski Związek Hokeja na Lodzie jest chętny do tego, aby pomagać w tworzeniu nowych ośrodków hokejowych. - W ostatnim czasie mieliśmy zapytania z Bełchatowa i Giżycka, gdzie powstała nowa piękna hala lodowa i odbył się już pierwszy turniej pokazowy. Zawsze chętnie służymy pomocą przy tworzeniu takich ośrodków czy zakładaniu UKSów. Dostarczamy też materiały szkoleniowe dla trenerów. Zależy nam żeby hokej obecny był w całej Polsce i także plany utworzenia II i III ligi do tego zmierzają - poinformował Rokicki, który wypowiedział się też w sprawie tzw. Bialych Orlików, czyli lodowisk na bazie Orlików, z których mieszkańcy poszczególnych miast korzystaliby zimą. - Jeśli chodzi o Białe Orliki, to uważnie przyglądamy się temu projektowi, który obecnie jest w fazie początkowej. Sezon 2011/12 pokaże nam jak wyglądają perspektywy hokeja w miejscach, w których powstaną Białe Orliki. Na pewno rodzi się duża szansa dla hokeja, którą trzeba wykorzystać - stwierdził ostrożnie Patryk Rokicki.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (5)
 • Ragnar Zgłoś komentarz
  Oby jak najwięcej drużyn hokeja.Wreszcie w Wielkopolsce są drużyny,to bardzo dobra wiadomość.Wielkopolskie miasta miały hokej przed i zaraz po 2 wojnie światowej stadiony do hokeja były
  Czytaj całość
  na otwartej przestrzeni.Dziś są to miejsca targowisk,teraz jest szansa reaktywować hokej w Wlkp,mam nadzieje,że będzie kilka pięknych stadionów u nas w regionie.
  • Bobi Zgłoś komentarz
   PZHL zapowiedział, że jeśli kluby przystąpią do II i III ligi, to nie dojdą im żadne dodatkowe opłaty.
   • hjk Zgłoś komentarz
    Co z Jastrzębiem Panie prezesie? Wniosek dawno był kompletny w ministerstwie! Gdzie hokejowy SMS w JKH?
    • miłośnik hokeja Zgłoś komentarz
     Jest to pocieszająca wiadomość,choć muszę powiedzieć,że mocno spóźniona.Do tej pory PZHL nie robił nic,albo bardzo mało,aby powstawały nowe ośrodki szkolenia.Tylko dzięki
     Czytaj całość
     determinacji miejscowych działaczy i byłych zawodników,po części się to udało.Dla przykładu Bydgoszcz, miasto z wielkimi tradycjami czarnego krążka jest osamotnione w walce o budowę prawdziwego lodowiska.Poprzedni Cysorz Miasta zamknął Torbyd w 2003 i do tej pory się nic nie dzieje.Są tam jeszcze trenerzy,jest dobry klimat,tylko w obecnej sytuacji budżetowej jest ciężko coś załatwić.Bedą mistrzostwa Europy w kosza.Musi być zbudowana druga hala przy Łuczniczce i tam jest wielka szansa wstawić maszynownię i zrobić pełnowymiarowe lodowisko.O to się proszą starzy działacze, byli hokeiści,trenerzy.Zostaje to bez echa. Ktoś by zapytał a co to ma wspólnego z PZHL. Ano ma.Dobry list intencyjny,poparty faktami które są nie do od rzucenia do Ministerstwa Sportu.Rzeczowa rozmowa z nowym Prezydentem Miasta jest w stanie rozwiazać ten problem. Jeszcze do tego nadeszła informacja,że Torbyd może nareszcie być sprzedany.To na co się czeka w Bydgoszczy?Czasu już nikt nie wróci, ale to nie znaczy,że nie można w szybkim tempie taką inwestycję rozpocząć ku uciesze tych ze ślizgawki i tych co chcą reaktywować ten piękny sport.Mamy naszych rodaków,którzy chetnie doradzą,pomogą przy początkach to mały problem.Kaczmarek z Krefeld.Panek z Dusseldorfu.Banaszak z Unny,Sauer z Dortmundu To byli mieszkańcy Bydgoszczy,do tego Andrzej Mateja,A.Wodorowski,P.Godziątkowski czy inni wezmą się szybko do pracy i wspólnymi siłami bedzie można coś ruszyć.Podstawa jest jednak Hala z pełnowymiarowym lodowiskiem a bez niej ani rusz.Dlatego apel do PZHL.Pomóżcie.Nie samą piłką i olimpiadą żyje Ministerstwo Sportu.Przy dobrych chęciach i zaangażowaniu jest szansa na sukces.Tylko to trzeba zrobić natychmiast,dziś jutro,gdyż za miesiąc może być za późno
     • •TNT• Zgłoś komentarz
      Tak Polski Związek Hokeja na Lodzie jest chętny, ale do ściągania nie małych pieniążków z tych klubów z tytułu gry w danej lidze.
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×