MŚ w hokeju: W grupie spadkowej jeszcze nic nie wiadomo

Reprezentacja Łotwy aby zachować szanse na pozostanie w gronie najlepszych drużyn świata musiała wygrać sobotnie spotkanie z Białorusinami. Po niezłym meczu Łotysze wykonali plan minimum pokonując rywali 6:3.

Grzegorz Zaleski

W drugim meczu "grupy spadkowej" Austria pokonała Słowenię, wobec tego wszystkie zespoły w tej grupie mają na koncie po jednym zwycięstwie i jednej porażce i o tym kto pozostanie w elicie na przyszły sezon zadecydują spotkania niedzielne: Białorusi ze Słowenią i Łotwy z Austrią.

Łotysze zaatakowali już od pierwszych minut spotkania. W inauguracyjnej tercji m.in. wykorzystali dwa okresy gry w przewadze. W 18 minucie prowadzili już 3:0 jednak ich rywale wcale nie zamierzali się poddawać. Białorusini najpierw strzelili gola do szatni na 3:1 a tuż po wznowieniu gry w drugiej tercji, zdobyli bramkę kontaktową.

Ta kontra Białorusinów obudziła zespół łotewski, który w kolejnych minutach spotkania zagrał skuteczniej. W 58 minucie Łotysze prowadzili już 6:2 i na kilkanaście sekund przed końcem meczu Dmitrij Mieleszko mógł tylko nieco zmniejszyć rozmiary porażki Białorusi.

6:3 - Dmitrij Mieleszko (Andriej Kosticzyn, Aleksander Kułakow) 60` 5/4

Łotwa: Masalskis (Raitums) - Rekis, Pujacs (4), Vasilievs, Nizivijs, Cipulis - Kulda (6), Cibulskis, Saulietis, Dzerins, M.Redlihs - Bukarts, M.Redlihs, Sotnieks, Bierzins, Meija (2) - Andersons (2), Stals, Kenins, Pecura, Ankipans

Białoruś: Miezin (2) (Szabanow) - Kostiuczynok (2), Korobow, Ugarow, Mieleszko (2), Grabowski - Goroszko, Kołosow (2), Demiagin , Michałjow, Stas - Rjadiński, Gotowiec (2), Kułakow (2), Kosticzyn, Kowyrszin (2) - Stasienko, Demkow, Stepanow, Pawłowicz, Kitarow (2).

Kary: Łotwa - 12 min, Białoruś 12 min.

Sędziowali: Sami Partanen (Finlandia) Daniel Piechaczek (Niemcy) oraz Jiri Gebauer (Czechy), Jussi Terho (Finlandia)