Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Family Fun Friday w Iserlohn

W piątek, w czasie przerwy od DEL kibice niespełna 100 tys. miasta nie muszą rezygnować z hokeja i mogą wziąć udział w Family Fun Friday, czyli akcji organizowanej przez klub, będącej doskonałym przykładem na to, w jak ciekawy sposób można zarażać hokejem najmłodszych kibiców i nie tylko.
Ireneusz Gostański
Ireneusz Gostański

Mimo przerwy w rozgrywkach Niemieckiej Ligi Hokeja fani Iserlohn Roosters nie muszą rezygnować w tym tygodniu ze swojej ulubionej dyscypliny sportu. Otóż klub wspólnie z odziałem młodzieżowej sekcji hokeja organizuje Family Fun Friday. Ideą akcji jest zaprezentowanie pracy całego klubu, a w szczególności działu szkółki hokejowej. Najistotniejszą sprawą przeprowadzanej akcji jest nie sam sport co po prostu dobra zabawa. Impreza rozpocznie się o godzinie 18.00 pokazowym treningiem wszystkich grup młodzieżowych należących do Iserlohn Roosters. Taki pokaz da kibicom możliwość wglądu w codzienną pracę jaką wykonują młodzi adepci oraz ich trenerzy.
Następnie, po treningu, w programie znajduje się konkurs rzutów karnych. Weźmie w nim udział dwunastu młodych hokeistów z drużyn młodzieżowych. Będą oni mogli spróbować swych sił i zmierzyć się z pierwszym i drugim bramkarzem dorosłej drużyny Iserlohn Roosters - Normem Maracle`m oraz Sebastianem Stefaniszinem. Każdy młody strzelec, któremu uda się pokonać doświadczonych bramkarzy otrzyma mały upominek.
Oprócz tego w programie znajduje się jeszcze kilka ciekawych konkursów, w których udział mogą wziąć już bezpośrednio fani Roosters. Między innymi w tzw. Broomballspiel, czyli meczu w którym na przeciw siebie stają gracze DEL oraz ich fani i zamiast tradycyjnych kii, łyżew oraz krążka podczas gry używają mioteł, wysokich butów oraz piłki.
W każdym konkursie przewidziane są nagrody, między innymi oryginalna koszulka Roosters z podpisami wszystkich graczy, czy podróż z fanklubem na wyjazdowy mecz do Frankfurtu. Podczas imprezy można także zrobić sobie zdjęcie z zawodnikiem czy nawet całą drużyną.
Punktem kulminacyjnym rodzinnej imprezy są zawody w których uczestniczy dziesięciu zawodników. Pięciu wybranych zostaje z kardy młodzieżowej i tyle samo z drużyny grającej w DEL. Stworzone zostaną dwie wymieszane ekipy, które będą miały okazję wykazać swoje umiejętności techniczne w najróżniejszych konkursach.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
własne/iserlohn-roosters.de

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×