Turniej SKODA CUP w Lozannie: Zwycięstwo Słowacji w meczu otwarcia

Słowacja wygrała z Francją 3:2 (3:2, 0:0, 0:0) w pierwszym meczu rozgrywanego w Szwajcarii turnieju SKODA CUP 2008. O 20.10 rozpocznie się drugi mecz pomiędzy gospodarzami a ekipą Niemiec.

Ireneusz Gostański

8. lutego w szwajcarskiej Lozannie rozpoczął się turniej hokejowy SKODA CUP 2008. Występują w nim cztery drużyny. Gospodarz - Szwajcaria, Niemcy, Francja oraz Słowacja. Lozanna to miasto położone we francuskojęzycznej, zachodniej części Szwajcarii, zatem hokeiści Trójkolorowych mogą czuć się prawie jak u siebie w domu.

W pierwszym meczu imprezy o godzinie 16.00 zmierzyły się zespoły Słowacji (obecnie na 6. miejscu w rankingu) i Francji (19. miejsce w rankingu). Pierwszego gola w meczu niespodziewanie zdobyli Francuzi, a dokładnie Antoine Lussier w 6. minucie spotkania. Dwie minuty po skutecznej akcji Francuzów bramkę wyrównującą strzelił gwiazdor Deutsche Eishockey Liga Ivan Ciernik, który na codzień reprezentuje barwy Kölner Haie. W 9. i w 12. minucie ponownie trafiali Słowacy i po kilkunastu minutach gry było już 3:1. W 15. minucie do głosu znowu doszli Francuzi i po podaniu Nicolasa Bescha do siatki strzeżonej przez Jana Lasaka trafił Olivier Coqueux, ustalając wynik na 3:2 na korzyść Słowacji. Jak się później okazało była to ostatnia bramka w tym meczu i wynik ostateczny całego spotkania to ten z pierwszej tercji.

Słowacja - Francja 3:2 (3:2, 0:0, 0:0)
0:1 Antoine Lussier (Laurent Meunier, Simon Lacroix) 6'
1:1 Ivan Ciernik (Peter Fabus, Michal Hudec) 8'
2:1 Martin Kulha (Peter Huzevka) 9'
3:1 Juraj Mikus (Ivan Datelinka, Rudolf Huna) 12'
3:2 Olivier Coqueux (Nicolas Besch) 15'

Kary: Słowacja: 12 min, Francja: 16 min