Błażowski przypomniał się w Gdańsku. Relacja z I meczu Stoczniowiec II Gdańsk - KS KTH Krynica

Stoczniowiec II Gdańsk przegrał z KS KTH Krynica 1:4. Dwie bramki i asystę zdobył Robert Błażowski, jednak bohaterem spotkania był kto inny - Sylwester Soliński, który obronił ok. 50 strzałów.

Michał Gałęzewski

Pierwszą bramkę w spotkaniu strzelił Robert Błażowski. Na 2:0 chciał podwyższyć trzy minuty później Dawid Kruczek, jednak jego groźny strzał obronił Sylwester Soliński. Kilka minut później gdańszczanie mieli szansę gry 5 na 3, jednak jej nie wykorzystali. Ogólnie w meczu było bardzo dużo kar.

W drugiej tercji dobrze grali podopieczni Adama Kilara, czyli zawodnicy z Gdańska. Grający na niepełne trzy piątki hokeiści rezerw Stoczniowca toczyli wyrównaną walkę z ospałymi kryniczanami, którzy przyjechali nad morze w cztery piątki. W tej części gry nie było widać, że w pierwszych meczach sezonu Stoczniowiec II przegrał w Katowicach 0:10 i 1:11, a kryniczanie wygrali z rezerwami Zagłębia 11:3 i 7:0. Tą część gry wygrali właśnie gdańszczanie za sprawą bramki Dawida Maja po zespołowej akcji i strzale z niebieskiej linii.

W trzeciej części gry goście doszli do siebie i pokazali młodym gdańszczanom jak się gra w hokeja. Bramki strzelili Marcin Zabawa, Mateusz Dubel i Robert Błażowski na 12 sekund przed końcem i ostatecznie kryniczanie wygrali 4:1.