Znów potrzebne były karne (relacja)

W niedzielny wieczór niewielka grupa sympatyków hokeja w Toruniu obejrzała wygrany mecz TKH Nesty Toruń z Zagłębiem Sosnowiec 4:3. Po raz kolejny do odniesienia zwycięstwa nie wystarczył regulaminowy czas gry. O wszystkim decydowały karne.

Łukasz Chrzanowski

Zaczęło się dobrze dla ,,Stalowych Pierników”. Najpierw podania Jarosława Dołęgi nie wykorzystał Arkadiusz Marmurowicz. Chwilę później strzałami z niebieskiej linii swojej szansy próbowali Zoltan Kubat i Rafał Cychowski. Zagłębie odpowiedzieli atakami Pawła Bronia i Sebastiana Bieli, których strzały wybronił Michał Plaskiewicz.

Pierwsza bramka padła w 12 minucie po fatalnym błędzie Karola Piotrkowskiego. Popularnego Plastra pokonał Radim Antonovic. Po pięciu minutach TKH odpowiedziało bramką Mariusza Jastrzębskiego. Po kolejnych dwóch minutach mogło być 2:1 dla gospodarzy, ale bramkę będącą wykończeniem pięknej akcji nie uznał sędzia (spalony).

Druga tercja to atomowe uderzenie torunian. W ciągu trzech minut słabo dysponowanego Tomasza Jaworskiego pokonał Arkadiusz Marmurowicz i Jacek Dzięgiel. W czwartej minucie odpowiedział bramką Tomasz Kozłowski. Pod koniec drugiej tercji dwie stuprocentowe sytuacje zmarnował Jarosław Dołęga.

Grając w przewadze będąc sam na sam Tomasz Koszarek wolał podawać do Marmurowicza, a ten zmarnował okazję. Wyrównującą bramkę dla gości strzelił Martin Opatowski. Mecz mogli wygrać gospodarze już w regulaminowym czasie, ale krążek po dwóch strzałach Burzila z niebieskiej linii i Dołęgi w ostatnich sekundach nie znalazł się w siatce.

Dogrywka raziła monotonną grą i brakiem pomysłu na konstruktywne akcje. O wygranej miały zdecydować rzuty karne. Pierwszego strzału nie wykorzystał Antonovic. Natomiast pierwszy rzut karny dla torunian z powodzeniem wykonał Rafął Cychowski. Następnego karnego wykonywanego przez Teddy Da Poste obronił Plaskiewicz. Trafienie Marmurowicza przypieczętowało zwycięstwo ,,Stalowych Pierników”.

TKH Nesta Toruń – Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec 4:3k(1:1,2:1,0:1).

0:1 Radim Antonović (Teddy Da Costa, Bartosz Ślusarczyk) '11:05
1:1 Mariusz Jastrzębski (Jacek Dzięgiel) '17:21
2:1 Arkadiusz Marmurowicz (Jarosław Dołęga) '20:48
3:1 Jacek Dzięgiel (Rafał Cychowski) '21:14
3:2 Tomasz Kozłowski (Radim Antonović) '23:25
3:3 Martin Opatovsky (Łukasz Wilczek) '52:42

TKH : Plaskiewicz - Burzil, Dąbkowski; Marmurowicz, Koszarek, Dołęga - Cychowski, Kubat(2); Jastrzębski(2), Dzięgiel, Wiśniewski - Porębski, Piotrowski; Minge, Kuchnicki, Chrzanowski - Gościmiński, Chyliński, Wieczorek.

Zagłębie: Jaworski - Dronia, Marcińczak; Ślusarczyk, T.Da Costa, Antonovic - B.Piotrowski, Strapko; Opatovsky, Lezo, Berna(2) – Wilczek(2), Pawlak; G. Da Costa, Biela; Duszak; M.Kozłowski, T.Kozłowski, Podsiadło.

Kary: TKH: 4 – Zagłębie: 4.