Zadecydowały karne. Relacja z meczu Akuna Naprzód Janów - KH Sanok

Od pierwszej bramki prowadzili lub remisowali gospodarze, jednak przez całe spotkanie wynik gonili sanoczanie, którym udało się doprowadzić do dogrywki, a następnie do rzutów karnych. Tam jednak lepsi okazali się janowianie.

Michał Gałęzewski

Początek spotkania przebiegał w szybkim tempie, atakowali zawodnicy obu drużyn. Pierwszy groźny strzał w 2 minucie oddał Waldemar Klisiak i przewagę osiągnęli gospodarze. Sanoczanie nie stanęli jednak na lodzie, a starali się zaatakować. Między innymi uczynił to Wojciech Wojtarowicz w 5 minucie spotkania, kiedy strzelił krążek, który odbił się od bramkarza, przeleciał pionowo w górę i wpadł do bramki. Sędzia tego trafienia jednak nie uznał, gdyż wcześniej odgwizdał wznowienie tracąc krążek z pola widzenia. Pierwszą bramkę strzelił Ondrej Lauko w 8 minucie spotkania. Objechał on dwóch obrońców i zaskoczył Wojciecha Rockiego. Chwilę później jednak Jarosław Grzesik pokonał Michała Elżbieciaka i było 1:1. W 14 minucie padła podczas przewagi gospodarzy ostatnia bramka w pierwszej części gry. Mocno uderzył Wojtarowicz, Rocki odbił krążek, jednak skorzystał na tym doświadczony Waldemar Klisiak i wbił krążek do bramki.

Ciekawa akcja miała miejsce w 25 minucie meczu, kiedy to Rocki został trafiony w kask, po czym krążek dotknął słupka sanockiej bramki. Minutę później bramkę po podaniu Marcina Słodczyka strzelił Peter Gallo i wtedy inicjatywę przejęli goście. Jeszcze w tej tercji bramkę kontaktową zdobył Robert Kostecki, który strzelił w krótki róg bramki Elżbieciaka.

W trzeciej tercji roiło się od błędów. W 42 minucie bramkę mógł strzelić w sytuacji sam na sam z kontry Maciej Mermer, lecz obronił Elżbieciak. Trzy minuty później bramkę mógł zdobyć Marek Pohl, lecz strzelił minimalnie nad bramką. W 49 minucie goście doprowadzili do wyrównania. Z dobitki strzelił Marcin Ćwikła i było 3:3. 7 minut później gospodarze znów wyprowadzili Naprzód na prowadzenie. Miroslav Zatko strzelał sprzed niebieskiej linii, lot krążka zmienił Peter Tabacek i było 4:3. Minutę później jednak po błędzie obrony bramkę strzelił Mermer i miała miejsce dogrywka.

W dogrywce mimo przewagi Naprzodu nie padły bramki i sędzia zarządził rzuty karne. W pierwszej serii strzelili zarówno Słodczyk, jak i Mermer, natomiast w drugiej bezbłędny okazał się jedynie Tomasz Jóźwik i ze zwycięstwa cieszyli się ostatecznie janowianie.

Akuna Naprzód Janów - KH Sanok 5:4 (2:1; 1:1; 1:2, k.2:1)
1:0 - Ondrej Lauko 8'
1:1 - Jarosław Grzesik (Paweł Połącarz) 9'
2:1 - Waldemar Klisiak (Wojciech Wojtarowicz, Miroslav Zatko) 14' PP1
3:1 - Peter Gallo (Marcin Słodczyk) 26'
3:2 - Robert Kostecki (Maciej Mermer) 29'
3:3 - Marcin Ćwikła 49'
4:3 - Peter Tabacek (Miroslav Zatko, Wojciech Wojtarowicz) 56' PP1