Turniej EIHC w Mont Blanc: Wielka Brytania - Norwegia 3:5

W meczu turnieju EIHC w Mont Blanc zapowiadało się na niespodziankę. Wielka Brytania, która odniosła we wtorek sukces wygrywając z Litwą tym razem nie utrzymała prowadzenia i uległa Norwegii 3:5.

Michał Gałęzewski

W tym spotkaniu bohaterami byli przede wszystkim trzej Norwegowie - Per Age Skroder, zdobywca trzech bramek i asysty, Mads Hansen, który zdobył dwie bramki i tyle samo razy asystował, a także Mats Zuccarello Aaasen, który aż czterokrotnie asystował.

Pierwsza bramka padła dopiero w 25. minucie. Zdobyli ją Brytyjczycy po bramce Jonathana Phillipsa. Wyspiarze nie potrafili jednak trzymać nerwów na wodzy i w 28. minucie na ławkę kar powędrował Paul Moran. Grę w przewadze wykorzystał Per Age Skroder, który zdobył pierwszą bramkę dla Norwegów. Mało brakowało, a Norwegowie przekreśliliby swoje szanse po 4 minutach kary dla Larsa Lokkena Ostliego, gdyż w tym czasie dwie bramki w przewadze strzelili znakomicie dysponowani zawodnicy WIelkiej Brytanii - Leigh Jameson i Jonathan Phillips. Było to jednak za mało na Norwegów. Już w 37. minucie Skroder strzelił swoją drugą bramkę w meczu, a w ostatniej minucie drugiej tercji w podwójnej przewadze Mads Hansen doprowadził do wyrównania.

W 43. minucie na ławkę kar usiadł Luke Boothroyd i już 17 sekund później Per Age Skroder strzelił swoją trzecią bramkę w meczu. 13 minut później kolejne trafienie dołożył Hansen i mecz zakończył się wynikiem 5:3 dla Norwegii.

Wielka Brytania - Norwegia 3:5 (0:0, 3:3, 0:2)
1:0 - Jonathan Phillips (Matts Towe, Russel Cowley) 25'
1:1 - Per Age Skroder (Mats Zuccarello Aaasen) 29' PP
2:1 - Leigh Jamieson (Anthony Tait, Greg Chambers) 34' PP
3:1 - JOnathan Phillips (Gary Clarke, Matt Towe) 35' PP
3:2 - Per Age Skroder (Lars Lokken Ostli, Matt Hansen) 37'
3:3 - Mads Hansen (Lars Peder Najel, Mats Zuccarello Aaasen) 40' PP2
3:4 - Per Age Skroder (Mads Hansen, Mats Zucarello Aaasen) 43' PP