Puchar Polesia: Dania - Słowenia 5:1

Reprezentacja Danii pokonała Słowenię 5:1 w pierwszym meczu Pucharu Polesia. Ostatni raz oba zespoły spotkały się podczas grudniowego turnieju EIHC, wówczas Duńczycy wygrali 7:1.

Michał Gałęzewski

Po pierwszej tercji był remis. Pierwsza bramka padła w 25. minucie po zespołowej akcji Duńczyków. Jej strzelcem był Nichlas Hardt. Już 7 minut później było 2:0, tym razem bramkarza Słoweńców pokonał Kim Staal.

Duńczycy dwukrotnie mieli kary dwóch minut za nadmierną ilość graczy na lodzie, jednak Słoweńcy nie potrafili tego wykorzystać. W 43. minucie padły aż dwie bramki dla Danii, a strzelcami byli Morten Green i 24 sekundy później Julian Jakobsen. Na trzy minuty przed końcem meczu honorowe trafienie uzyskał Jurij Golicic, jednak na 26 sekund przed końcem meczu wynik ustalił Daniel Nielsen i mecz zakończył się wynikiem 5:1.

Dania - Słowenia 5-1 (0-0, 2-0, 3-1)
1:0 - Nichlas Hardt (Mads Christensen, Mads Boedker) 25'
2:0 - Kim Staal (Daniel Nielsen) 32'
3:0 - Morten Green (Kim Lykkeskov, Kim Staal) 43'
4:0 - Julian Jakobsen (Lars Eller, Jannik Karvinen) 43'
4:1 - Jurij Golicic (David Rodman, Ales Kranjc) 57'
5:1 - Daniel Nielsen (Morten Green, Kim Staal) 60' PP1

Kary: Dania ? 12, Słowenia ? 12.