NHL: Rangers lepsi od Islanders

W starciu dwóch drużyn z Nowego Jorku, lepsi okazali się Rangersi. Bramki w poniedziałkowy wieczór nie zaliczył Wojtek Wolski, chociaż jego Colorado Avalanche gładko wygrało z Nashville Predators 5:1.

Grzegorz Grajdura

Jeszcze po dwóch tercjach na tafli nowojorskiej hali było tylko 2:1 dla Islanders, jednak w trzeciej odsłonie spotkania to liderzy dywizji atlantyckiej przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Rangersi dominowali przez większą część spotkania, w pierwszych 37 minutach dając rywalom okazję tylko do 10 strzałów na bramkę! - Kiedy strzelasz cztery bramki w meczu, drużyna powinna wygrać! - mówił po spotkaniu gracz pokonanych, Joey MacDonald.

O dwie bramki mniej strzelono w meczu Montreal Candiens z Florida Panthers. Trzy bramki zaliczył Maxi Lapierre - Są takie mecze, kiedy szczęście ci sprzyja. Dzisiaj tak było, krążek leciał tak, jak chciałem. Nie uważam, że będę miał wiele takich udanych wieczorów, więc musiałem skorzystać z każdej okazji - mówił po meczu zadowolony bohater spotkania.

Sześć bramek kibice zobaczyli w Denver. Colorado gładko pokonało Nashville Predators 5:1 Dwa gole zaliczył Cody McLeod. - Należy mu się, daje z siebie wszystko i fajnie, że w końcu dostał za to nagrodę - chwalił swojego podopiecznego Tony Granato. - Mieli więcej szczęścia - tłumaczył bramkarz rywali Pekka Rinne, który obronił 16 z 21 strzałów. Wojtek Wolski zapisał się w statystykach jedynie karą dwóch minut.

Liderów ligi nie udało się pokonać Dallas Stars. Miejscowi przegrali z San Jose Sharks 3:1, chociaż łatwo skóry nie oddali. - Będzie coraz ciężej, bo wiele zespołów jest zdeterminowanych pokonać lidera i pilnie potrzebują punktów - twierdzi bramkarz Evgeni Nabokov, najlepszy gracz spotkania (28 obronionych strzałów na 29). To już szóste zwycięstwo San Jose spośród siedmiu meczów rozegranych w Dallas.

Wygrane odnieśli również Calgary Flames i Columbus Blue Jackets. Najlepszymi graczami w Los Angeles uznani zostali bramkarze - Steve Mason (Columbus) i Jonathan Quick (L.A).

4. Edmonton 17 14 3 95 102 37
5. Minnesota 17 16 2 89 82 36

PACIFIC DIVISION

1. San Jose 28 4 4 126 84 60
2. Anaheim 19 14 4 107 105 42
3. Phoenix 17 15 5 94 105 39
4. Los Angeles 15 16 6 95 102 36
5. Dallas 15 15 5 103 121 35

W tabelach kolejno: zwycięstwa, porażki, porażki po dogrywce lub karnych za jeden punkt, bramki i punkty.