KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Hokeiści Nesty Toruń zostali zgłoszeni do rozgrywek PLH

Działacze toruńskiej drużyny zgłosili swój zespół do rozgrywek Polskiej Ligi Hokejowej. W najbliższym czasie będą chcieli też zebrać odpowiednie środki na start w krajowej elicie.
Adrian Dudkiewicz
Adrian Dudkiewicz

W tym roku mija już trzy lata od momentu, kiedy toruńscy hokeiści pożegnali się z Polską Ligą Hokejową. Wówczas na początku sezonu 2012/2013 zespół został wycofany z rozgrywek. Powodem takiej decyzji była rezygnacja ze wspierania klubu przez sponsora tytularnego, spółkę Karawela. Warszawska firma miała w Toruniu wybudować największe w kujawsko-pomorskim centrum handlowe. Ponieważ spółka nie dostała kredytu bankowego, zabrakło najemców lokali, a sąsiedzi zablokowali procedurę uzyskania pozwolenia na budowę. W konsekwencji pociągnęło to za sobą zerwanie umowy z KS Toruń HSA, choć władze klubu miały jeszcze nadzieję na rozmowy w sprawie dalszej współpracy.


Wskutek tego przez ostatnie dwa lata torunianie występowali na zapleczu PLH. W ostatnim sezonie udało im się nawet dotrzeć do finału, ale w nim nie sprostali Zagłębiu Sosnowiec. Działacze jednak się nie poddali i po długich rozmowach z miastem postanowili zgłosić swój zespół do rozgrywek Polskiej Ligi Hokejowej. Sam akces nie wystarczy, gdyż przez najbliższe miesiące szefowie Nesty Toruń muszą znaleźć sponsorów, którzy pokryją koszty związane z grą w elicie.

Tak na koniec maja brzmi stanowisko zarządu hokejowej spółki. - W dniu dzisiejszym zarząd KS Toruń HSA w związku z uchwałą rady nadzorczej z dnia 26.05.2015 roku dokonał zgłoszenia drużyny Nesty Toruń do rozgrywek PHLW dalszym ciągu trwają intensywne prace nad zbudowaniem budżetu na poziomie niezbędnym na tym poziomie rozgrywek. W ciągu najbliższych tygodni zakończy się także rekrutacja na stanowisko pierwszy trenera, którego zadaniem będzie zbudowanie, przygotowanie oraz prowadzenie drużyny w rozgrywkach PHL, a potem zapadną także decyzje odnośnie wzmocnień składu drużyny - brzmi komunikat szefów Nesty Toruń.

W mijającym tygodniu działaczom udało się pozyskać też pierwszego zawodnika. Jest nim znany w Toruniu Jarosław Dołęga. Zawodnik od kilku dni trenuje już ze swoimi kolegami, którzy od początku maja przygotowują się do nowego sezonu.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna / inf. prasowa
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×