NHL: Chicago Blackhawks o krok od zdobycia Pucharu Stanleya (wideo)

Drużyna Chicago Blackhawks potrzebuje już tylko jednej wygranej, aby po raz szósty w historii sięgnąć po Puchar Stanleya.

Rafał Smoliński
Sobotnie spotkanie w hali Amalie Arena rozpoczęło się od dominacji na lodzie hokeistów z Chicago. Po raz pierwszy w finałowej serii to Czarne Jastrzębie wypracowały więcej okazji do zdobycia gola w premierowej tercji i jedną z tych szans udało im się wykorzystać. Zanim jednak tak się stało, niewiele brakowało, by to gospodarze objęli prowadzenie. Golkiper przyjezdnych, Corey Crawford, podał krążek pod nogi Nikity Kuczerowa, ale ofiarną interwencją naprawił błąd.
Błędu nie ustrzegł się za to Ben Bishop. W 7. minucie golkiper Błyskawic ruszył do przodu, aby wybić krążek, ale wpadł w niego obrońca Victor Hedman i Patrick Sharp ze spokojem umieścił "gumę" w pustej bramce. Hokeiści Chicago Blackhawks starali się iść za ciosem, lecz Big Ben nie dał się już zaskoczyć w pierwszej tercji, w której goście wyraźnie dominowali (14-5 w strzałach).

Po przerwie do głosu doszli hokeiści z Tampy, którzy chcieli szybko chcieli odrobić stratę z partii otwarcia. W 31. minucie krążek trafił do Valtteriego Filppuli, który strzałem z ostrego kąta pokonał Crawforda. Losy spotkania rozstrzygnęły się jednak na początku trzeciej tercji. W 42. minucie z kontrą ruszył Kris Versteeg, a jego uderzenie dobił Antoine Vermette i Czarne Jastrzębie prowadziły 2:1.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Crawford obronił w sumie 31 z 32 strzałów, natomiast Bishop skutecznie interweniował 27 razy. W poniedziałek hokeiści z Chicago staną przed szansą zdobycia szóstego w historii klubu Pucharu Stanleya. Ostatni raz cieszyli się z triumfu na własnym lodzie w 1938 roku. - Jestem przekonany, że w ciągu dwóch najbliższych dni miasto ogarnie prawdziwe szaleństwo - powiedział trener Czarnych Jastrzębi, Joel Quenneville.