Turniej EIHC: Polscy hokeiści wzięli rewanż za mistrzostwa świata

Hokejowa reprezentacja Polski pokonała Włochy 2:0 w pierwszym meczu turnieju EIHC rozgrywanego na lodowisku Satelita w Katowicach. Dla Biało-Czerwonych był to rewanż za porażkę doznaną w kwietniowych mistrzostwach świata.

Rafał Smoliński

Katowicki turniej jest dogodną okazją dla polskich hokeistów do sprawdzenia się przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Świata Dywizji 1A. W dniach 23-29 kwietnia rywalami Biało-Czerwonych będą w Spodku drużyny Japonii, Słowenii, Korei Południowej, Austrii oraz Włoch, z którą nasi reprezentanci zmierzyli się w czwartek na lodowisku Satelita.

Pierwsze dwie tercje nie były udane dla obu zespołów. W premierowej odsłonie nasi hokeiści zaprezentowali się słabiej od przeciwników z Italii, ale pewnym punktem polskiej obrony był golkiper, Przemysław Odrobny. W biało-czerwonych barwach nie mogli wystąpić zawodnicy GKS-u Tychy, bowiem klub ten przygotowuje się do startu w turnieju finałowym Pucharu Kontynentalnego, dlatego pozostali gracze potrzebowali trochę czasu, aby złapać właściwy rytm.

W drugiej tercji Polacy nie wykorzystali aż trzech okresów gry w przewadze i ponownie nie pokonali Aleksa Caffiego. Na lodzie prezentowali się jednak znacznie lepiej i to zaprocentowało w trzeciej partii, w której nasi reprezentanci oddali aż 19 strzałów, a rywale tylko 7. Już w 16. sekundzie ostatniej tercji Patryk Wronka idealnie obsłużył Krzysztofa Zapałę, który idealnie przymierzył w samo okienko. Wynik meczu ustalił Michael Cichy, wykorzystując w 53. minucie rzut karny. Dla mającego również amerykańskie obywatelstwo hokeisty był to pierwszy gol w polskich barwach.

Polacy pokonali ostatecznie Włochów 2:0, dzięki czemu zrewanżowali się za porażkę doznaną w kwietniowych mistrzostwach świata w Krakowie. W drugim meczu dnia naszpikowany gwiazdami z Barysu Astana Kazachowie zwyciężyli Francuzów 4:2. Faworyci katowickiego turnieju zmierzą się z Polakami w piątek.

Polska - Włochy 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)