Turniej EIHC: Faworyzowani Kazachowie pokonali Polaków

Hokejowa reprezentacja Polski przegrała z Kazachstanem 1:3 w drugim meczu turnieju EIHC rozgrywanego na lodowisku Satelita w Katowicach. Biało-Czerwoni zakończą zawody sobotnim spotkaniem z Francją.

Rafał Smoliński

W pierwszej tercji gra była dosyć wyrównana, ale ostatnie pięć minut należało do Kazachów, którzy w przyszłym roku wystąpią w Elicie. Tałgat Żajłauow posłał krążek na bramkę Kamila Kosowskiego, a jego lot zmienił Michael Cichy i było 1:0 dla przyjezdnych.

Jeszcze przed przerwą wynik podwyższył Nikita Michajlis, ale nie załamało to Biało-Czerwonych. Polacy walczyli ambitnie i w 33. minucie kontaktowego gola zdobył Aron Chmielewski. Nic więcej nie dało się już zrobić, a w trzeciej tercji rezultat ustalił Jarosław Jewdokimow, który pewnie wykorzystał błąd naszej defensywy.

Polska nie wzięła rewanżu za krakowskiego mistrzostwa świata dywizji 1A i przegrała z Kazachstanem 1:3. W drugim piątkowym spotkaniu Francja pokonała po dogrywce Włochy 3:2, choć było już 0:2. Trójkolorowi będą w sobotę ostatnimi przeciwnikami Biało-Czerwonych.

Polska - Kazachstan 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)