NHL: Porażka Detroit, wygrane Bostonu i San Jose

Najciekawszym meczem wtorkowej rundy była konfrontacja Boston Bruins z Washington Capitals, gdzie dopiero po dogrywce gospodarze zapewnili sobie zwycięstwo. Łatwo Colorado Avalanche pokonali San Jose Sharks, a najwięcej bramek (12!) padło w Edmonton. W Ohio niespodziewaną porażkę zanotowali Detroit Red Wings.

Grzegorz Grajdura

Zbawiennym dla liderów konferencji wschodniej okazał się gol Davida Krejciego, który jako jedyny trafił do siatki rywali w doliczonym czasie gry. Goście przez pewien czas musieli sobie radzić bez najlepszego strzelca ligi - Aleksandra Owieczkina, który w trakcie meczu uderzył głową w bandę, co wykluczyło go z gry na około 15. minut. Po absencji w 15. spotkaniach z powodu kontuzji w barwach Bostonu zagrał atakujący Patrice Bergeron. - Dobrze, że jest już z nami. Potrzebowaliśmy go - zadowolony z powrotu Bergerona był trener Bruins, Claude Julien.

Do Colorado po kilku latach przerwy znowu zawitał Claude Lemieux, jednak tym razem w barwach San Jose Sharks. - W wielu miejscach kibice na mnie wrzeszczą, jednak Colorado jest dla mnie zdecydowanie specyficzne. Lubię spędzać tutaj czas - mówił po spotkaniu Lemieux, który pomógł Avalanche zdobyć Puchar Stanley’a w 1996 roku. Dwie bramki dla przyjezdnych zdobył Milan Michalek, a 31. razy strzały gospodarzy bronił Evgeni Nabokov. To już trzecia porażka Colorado we własnej hali spośród czterech ostatnich meczów.

Aż 12. bramek padło w Edmonton, gdzie miejscowi „Nafciarze” przegrali z Buffalo Sabres 10:2! Pierwsza bramka padła już w dziesiątej sekundzie pierwszej tercji - jej strzelcem okazał się Drew Stafford, który we wtorkowy wieczór trafiał jeszcze dwukrotnie. Po dwie asysty zaliczyli Thomas Vanek i Derek Roy.

Pogrom swoich ulubieńców musieli również oglądać kibice Phoenix Coyotes, którzy nie sprostali we własnej hali Anaheim Ducks. „Kaczory” siedem razy trafiali do siatki gospodarzy; dwukrotnie uczynił to Corey Perry.

Hat trick Ricka Nasha zapewnił Columbus Blue Jackets wygraną nad Detroit Red Wings, którzy przegrali już trzeci raz z rzędu.

Wyniki:

New York Rangers - Carolina Hurricanes 3:2
Boston Bruins - Washington Capitals 3:2 (po dogrywce)
Columbus Blue Jackets - Detroit Red Wings 3:2 (po dogrywce)

1. Calgary 28 14 4 146 138 60
2. Minnesota 24 20 3 123 108 51