NHL: Mistrzowie zmiażdżeni przez "Huragany"

Sromotnej porażki w hali PNC Arena w Karolinie Północnej doznali aktualni mistrzowie NHL - ekipa Chicago Blackhawks. Zespół z Wietrznego Miasta przegrał z gospodarzami 0:5.

Rafał Lichowicz
AFP

Hokeiści Chicago Blackhawks byli bez szans w starciu z gospodarzami, którzy objęli prowadzenie już w drugiej minucie od momentu rozpoczęcia gry. Do końca pierwszej tercji Carolina Hurricanes prowadziła już trzema golami. W drugiej mistrzowie stracili kolejne dwa i ustalili wynik na 0:5.

Serię zwycięstw do trzech powiększyły ostatniej nocy zespoły Nashville Predators, Pittsburgh PenguinsFlorida Panthers oraz Anaheim Ducks. Szczególnie zaimponowały popularne "Kaczory" z Anaheim, które rozbiły na wyjeździe piątą ekipę konferencji wschodniej Boston Bruins 6:2.

Okazałym zwycięstwem popisali się ponadto hokeiści San Jose Sharks, którzy na własnym lodowisku wygrali 6:1 z Colorado Avalanche, rewanżując się tym samym za porażkę z końca grudnia ubiegłego roku 3:6.

Drugie zwycięstwo stosunkiem 5:2 na przestrzeni ledwie 24 godzin odnieśli z kolei zawodnicy Columbus Blue Jackets, którzy podobnie jak zeszłej nocy pokonali ekipę Montreal Canadiens, tym razem na wyjeździe.