NHL: Megasensacja w Waszyngtonie! Flyers przerwali serię Capitals!

Po emocjonującym spotkaniu w stolicy Stanów Zjednoczonych, Washington Capitals ulegli po dogrywce niżej notowanej ekipie Philadelpiha Flyers 3:4. W Calgary swoją serię zwycięstw przedłużył zespół Nashville Predators.

Rafał Lichowicz

Takich emocji w Verizon Center nie spodziewał się żaden z ponad 18 tysięcy kibiców zgromadzonych w hali aktualnie najlepszego zespołu ligi. Gospodarze Washington Capitals po fatalnej pierwszej tercji przegranej 0:2, musieli gonić wynik w starciu z trzynastym zespołem konferencji Wschodniej.

Przed ostatnią tercją prowadzili jednak hokeiści Philadelphia Flyers, którzy w końcówce poprzedniej partii wyszli na prowadzenie za sprawą Jakuba Voracka. Niecałe cztery minuty po powrocie na lód Capitals wyrównali ponownie dzięki trafieniu Andre Burakovskiego.

O wyniku meczu musiała rozstrzygnąć dogrywką, w której popisową indywidualną akcją popisał się ponownie Voracek. Gol Czecha dał zwycięstwo gościom, którzy przerwali serię 12 kolejnych zwycięstw ekipy z Waszyngtonu przed własną widownią.

Czwarte z rzędu wyjazdowe zwycięstwo zaliczyła ekipa Nashville Predators, która pokonała tym razem Calgary Flames. Na gole Shea Webera i Mike'a Ribeiro gospodarze z Scotiabank Saddledome  odpowiedzieli jedynie trafieniem Marka Giordano.

Spodziewanych emocji nie zabrakło również w Los Angeles, gdzie Kings ulegli Colorado Avalanche 3:4. Zwycięstwo ekipie z Denver zapewnili golami w ostatniej tercji Gabriel Landeskog i Nathan MacKinnon.