NHL: "Kaczory' i "Pantery" wygrywają po raz piąty

Trwają świetne serie zespołów z Anaheim i Florydy, które w ostatnich tygodniach są najskuteczniejszymi ekipami w NHL. Zwycięstwami popisali się również liderzy konferencji Wschodniej i Zachodniej.

Rafał Lichowicz
AFP / Bruce Bennett

Okazji do rewanżu za porażkę z Los Angeles Kings przed własną publicznością szukali w Staples Center hokeiści Anaheim Ducks. Mecz z miejscowymi układał się po myśli podopiecznych Bruce'a Boudreau od pierwszej tercji, wygranej przez "Kaczory" 2:0 po golach Ryana Getzlafa i Davida Perrona.

Zwycięstwo przypieczętowali w drugiej tercji Ryan Garbutt i Hampus Lindholm. Była to piąta z rzędu wygrana Ducks, która dała zespołowi z Kalifornii awans na ósme miejsce w konferencji Zachodniej.

Na drugiej pozycji na Wschodzie umocniła się ekipa Florida Panthers, która minionej nocy rozbiła u siebie Detroit Red Wings 6:3. Jednym z bohaterów meczu w BB&T Center był Jaromir Jagr, który zdobył gola i zaliczył dwie asysty, czym walnie przyczynił się do zwycięstwa Panthers.

Dogrywkami kończyły swoje mecze ekipy z Dallas i Chicago, które wygrały swoje wyjazdowe spotkania odpowiednio w Arizonie i Colorado. W zespole Blackhawks dobrą partię rozegrał nieobecny w meczu gwiazd Jonathan Toews, który zakończył mecz w Phoenix z dwom trafieniami.

Miano najlepszego zespołu ligi zachowali Washington Capitals, którzy pokonali w hali Verizon Center 3:2 zespół New York Islanders. Gola decydującego o zwycięstwie zdobył niecałe dwie minuty przed końcem meczu Aleksander Owieczkin.