NHL: 11 goli i wielki mecz w Detroit

Detroit Red Wings w hitowym starciu dywizji Atlantyckiej pokonali 6:5 ekipę Boston Bruins. Równie wiele emocji było w drugim na przestrzeni tygodnia starciu New York Rangers z Philadelpią Flyers.

Rafał Lichowicz
AFP / Bruce Bennett

Gospodarze z Nowego Jorku przystępowali do meczu bez swojego kapiana Ryana McDonagh, który doznał kontuzji w ostatnim pojedynku z Philadelphią Flyers po uderzeniu Wayne'a Simmondsa.

Zemsta za poniesione straty była słodka jako, że Rangers pokonali przyjezdnych 3:1 po dwóch trafieniach Dereka Stepena i jedynym Dericka Brassarda. Honorowe trafienie dla gości zaliczył na 10 sekund przed końcem meczu Brayden Scheen.

Szalone tempo meczu narzuciły sobie ekipy Detroit Red Wings i Broston Bruins. W meczu padło aż jedenaście goli, ale punkty otrzymali tylko gopodarze, którzy okazali się lepsi o jedną bramkę. Popisową partię rozegrali stranieri Wings - Pavel Datsyuk i Henrik Zetterberg, którzy zaliczyli po dwa gole oraz asystę.

Wygrana pozwoliła ekipie z Detroit przeskoczyć "Niedźwiadki" z Bostonu w tabeli dywizji Atlantyckiej i awansować na drugie miejsce za plecami lidera Florida Panthers.

W najciekawszym meczu "walentynkowej" serii gier Dallas Stars pokonali przed własną publicznością Washington Capitals 4:3. Liderzy konferencji wschodniej prowadzili po dwóch tercjach już 4:0. Dwa gole dla Stars zdobył najlepszy strzelec zespołu Tyler Seguin, który w sezonie 15/16 ma już na koncie 30 trafień.

Capitals wzięli się za odrabianie strat w ostatniej tercji. Sił starczyło jednak tylko na trzy gole. Jedną z nich zdobył najlepszy strzelec ligi Aleksandr Owieczkin. Był to 35. gola Rosjanina w bieżących rozgrywkach.