NHL: Srogi rewanż Flyers na Devils

Zdjęcie okładkowe artykułu: AFP / Bruce Bennett /
AFP / Bruce Bennett /

W jednym z najciekawszych spotkań minionej nocy hokeiści z Filadelfii pokonali w hali Prudential Center New Jersey Devils aż 6:3. W meczu na szczycie dywizji Centralnej Dallas Stars ulegli po dogrywce St. Louis Blues 1:2.

Ledwie cztery dni musieli czekać z okazją do rewanżu hokeiści z Filadelfii, którzy w poprzednim meczu przeciwko New Jersey Devils przegrali 1:2. W nocy z wtorku na środę czasu polskiego zespół Flyers zemścił się popularnym Diabłom wygrywając na wyjeździe aż 6:3.

O zwycięstwie gości przesądziła kapitalna druga połowa ostatniej tercji. Zespół Flyers w ciągu niecałych sześciu minut pokonał Corego Schneidera aż cztery razy!

Lider dywizji Metropolitarnej i całej ligi - ekipa Washington Capitals wygrała pewnie 3:1 z przewodzącymi na Pacyfiku Los Angeles Kings. Zespół z Kalifornii utrzymywał remis do ostatnich minut trzeciej tercji, ale po trafieniach Evgeny Kuznetsova i Jasona Chimera w samej końcówce, to stołeczni cieszyli się z kompletu punktów.

W starciu trzeciego i pierwszego zespołu konferencji Zachodniej St. Louis Blues pokonali po dogrywce 2:1 Dallas Stars. Bramki w podstawowym czasie gry zdobywali Jaden Schwartz (Blues) i Mattias Janmark (Stars). O zwycięstwie gospodarzy zdecydował w dogrywce gol Kevina Shattennirka.