NHL: New York Islanders gonią czołówkę

Zespół z Nowego Jorku w najciekawszym meczu minionej kolejki NHL pokonał skromnie na wyjeździe ekipę New Jersey Devils 1:0. Swoje niechlubne serie udało się przerwać zespołom z Montrealu i Calgary.

Rafał Lichowicz
AFP / Bruce Bennett

New York Islanders wygrali w obecnym sezonie już trzecie spotkanie przeciwko ekipie z New Jersey. Minionej nocy do zwycięstwa wystarczyła zaledwie jedna bramka autorstwa Caseya Cizikasa. Swoją 24. asystę przy golu dołożył Nick Leddy.

W starciu dwóch zespołów notujących serię trzech kolejnych porażek, swój los odwrócili Calgary Flames, którzy pokonali we własnej hali Vancouver Canucks 5:2.

Mecz z trzema asystami kończył TJ Brodie. Kanadyjczyk w całej kampanii ma ich na koncie 32. Dwie więcej zebrał Johnny Gaudreau, który pozostaje najlepiej punktującym zawodnikiem Flames w obecnym sezonie (22 gole, 34 asysty).

Z ulgą do hali Bell Centre w Montrealu wrócili hokeiści Canadiens, którzy przerwali serię trzech porażek w wyjazdowych meczach, po zwycięstwie w serii rzutów karnych nad Filadelfią Flyers. Dla zespołu z Kanady była to czwarta z rzędu wygrana u siebie.