NHL: Siedem asyst braci Sedin przeciwko Avalanche

Henrik i Daniel Sedin poprowadzili wspólnie Vancouver Canucks do zwycięstwa 5:1 przeciwko drużynie Colorodo Avalanche. Kanadyjski zespół przerwał tym samym serię czterech kolejnych porażek.

Rafał Lichowicz

Szwedzcy bliźniacy mieli udział przy 4 z 5 goli strzelonych przez Canucks minionej nocy. Spotkanie przeciwko Colorado Avalanche Henrik Sedin zakończył z dorobkiem czterech asyst. Jego brat Daniel zgromadził punkt mniej.

Zwycięstwo poprawiło nieco sytuację zespołu z Rogers Arena, który traci wciąż siedem punktów do pierwszego miejsca premiowanego awansem do play-off.

Do dogrywki musieli czekać na pierwszego gola kibice zgromadzeni w Madison Square Garden, gdzie miejscowi New York Rangers pokonali skromnie 1:0 Detroit Red Wings. Akcję dwa na jeden w drugiej minucie doliczonego czasu z podania Kevina Hayesa wykończył Kevin Klein. Wcześniej w trzeciej kwarcie karnego dla nowojorczyków zmarnował Jesper Fast, którego uderzenie wyłapał Jimmy Howard.

Serię zwycięstw z meczów wyjazdowych podtrzymali przed własną widownią Anaheim Ducks. "Kaczory" rozprawiły się w Honda Center z Calgary Flames 5:2 . Najlepiej punktującym był strzelec dwóch goli Ryan Kesler. Amerykanin uzupełnił swoje konto asystą.