NHL: Prestiżowe zwycięstwo New York Rangers

Washington Capitals w meczu na szczycie konferencji Wschodniej ulegli w hali Verizon Center ekipie New York Rangers 2:3. Swoją fatalną serię meczem z New Jersey Devils przerwali Dallas Stars.

Rafał Lichowicz

Obraz gry meczu w Waszyngtonie zmieniał się jak w kalejdoskopie. Po pierwszej tercji przyjezdni z Nowego Jorku prowadzili 2-0 po golach Jespera Fasta i Keitha Yandle'a. Capitals wyrównali stan gry w drugiej tercji za sprawą Jaya Beagle'a i T.J. Oshie.

Gola decydującego o zwycięstwie Rangers zdobył już w 17 sekundzie ostatniej tercji Derep Stepan. Dzięki zwycięstwu w stolicy nowojorczycy awansowali na 2. miejsce konferencji Wschodniej.

Serię czterech kolejnych porażek przerwali Dallas Stars, którzy pokonali w hali American Airlines Center New Jersey Devils 4:2. Jedną z bramek zdobył Jason Spezza dla którego był to 9 gol w 15 ostatnich meczach.

W ostatnim spotkaniu Columbus Blue Jackets bez historii pokonali 6:3 Edmonton Oilers. W zespole gości kolejne dwa punkty zapisał na swoim koncie utalentowany Connor McDavid.