NHL: Dallas pokonali Chicago! Nowy lider na Zachodzie

Hokeiści Dallas Stars pokonali w hali American Airlines Center 5:2 zespół Chicago Blackhawks i zastąpili klub z "Wietrznego miasta" na pozycji lidera konferencji Zachodniej.

Rafał Lichowicz
AFP

O zwycięstwie Stars nad Blackhawks zdecydowała druga tercja wygrana przez gospodarzy 3:1. Spory udział w wygranej zespołu z Teksasu mieli Jamie Been, Tyler Seguin oraz Jason Spezza, którzy zapisali na swoim koncie po bramce i asyście.

Dzięki wygranej Dallas przekroczyli barierę 90 punktów jako pierwsza ekipa w konferencji Zachodniej. Punkt mniej mają drudzy w tabeli St. Louis Blues, którzy minionej nocy rozprawili z Anaheim Ducks wygrywając u siebie 5:2.

Mecz w Scottrade Center był wyrównany przez dwie tercje, gdy na tablicy utrzymywał się wynik 1:1. W ostatniej gospodarze ruszyli do natarcia strzelając dwa gole w ciągu pierwszych trzech minut za sprawą Jori Lehtera i Patrika Berglunda.

Przyjezdni odpowiedzieli golem Rickarda Rakella, lecz ostatnie słowo należało do Blues. W końcówce nadzieje Ducks pogrzebał dwukrotnie Vladimir Tarasenko. Był to 31. i 32. gol Rosjanina w obecnym sezonie. Już w najbliższą niedzielę zespół z St. Louis może powalczyć o pierwsze miejsce na Zachodzie, gdy rywalem Blues będzie ekipa z Dallas.

W pozostałych meczach ważne zwycięstwa odniosły zespoły Pittburgh Penguins oraz Philadelfia Flyers, które toczą między sobą walkę o miejsce w tegorocznych play-offs. "Pingwiny" pokonały Columbus Blue Jackets 3:2 tracąc przy okazji Evgeni Malkina, który schodził z lodowiska z kontuzją. Wcześniej Rosjanin zaliczył dwie asysty.

Szóste zwycięstwo w siedmiu ostatnich meczach zapisali na swoim koncie Flyers, którzy w Amalie Arena pokonali zespół z Tampy 3:1. Dwie z trzech bramek dla gości padły w okresie gry w przewadze. Do siatki Lightning trafiali wówczas Sam Gagner oraz Matt Read.