PHL: Znamy finalistów polskiej ligi! Cracovia gromi Sanok w półfinale!

Comarch Cracovia w decydującym meczu drugiego półfinału PHL rozbiła przed własną publicznością Ciarko PBS Bank Sanok 9:2. W finale Krakowianie zmierzą się z GKS Tychy.

Rafał Lichowicz
PAP

Podopieczni Rudolfa Rohacka prowadzili już po dwóch minutach gry 2:0 po trafieniach Krystiana Dziubińskiego i Filipa Drzewieckiego. Gola na 3:0 przed upływem połowy pierwszej tercji zdobył Damian Słaboń. Honor gości uratował Maxim Kartoshkin.

W drugiej części gry Cracovia wbiła cztery kolejne gole przesądzając ostatecznie o awansie do finału PHL. W trzeciej tercji Krakowianie dołożyli dwa trafienia. Mecz zakończył gol Bryana Camerona na otarcie łez dla przyjezdnych z Sanoka.

W finale Comarch Cracovia zmierzy się z GKS-em Tychy. Tyszanie w krótkiej serii półfinałowej pokonali zespół TatrySki Podhale Nowy Targ 4-0.