NHL: Penguins rozbili faworyta z Waszyngtonu

Zespół Pittsburgh Penguins po niezwykle skutecznej grze w trzeciej tercji rozgromił przed własną publicznością lidera konferencji Wschodniej Washington Capitals 6:2.

Rafał Lichowicz
AFP

Dzięki wygranej z Washington Capitals, Pittsburg Penguins przedłużyli serię zwycięstw do sześciu meczów. Starcie z najlepszym zespołem sezonu zasadniczego nie należało jednak do najłatwiejszych.

Przyjezdni w drugiej tercji odrobili dwubramkową stratę z pierwszej części meczu po trafieniach Chimera i Burakovskiego. "Pingwiny" odpowiedziały golem jeszcze przed końcową syreną. W trzeciej gospodarze dali popis strzelając aż trzy gole.

Zwycięstwo Penguins uniemożliwiło Capitals świętowanie tytułu mistrzów dywizji Metropolitarnej oraz pierwszej pozycji w rozstawieniu przed fazą play-off.

W innym ciekawym meczu ostatniej serii gier Chicago Blackhawks ulegli po raz czwarty w  sezonie zespołowi Minnesota Wild. O sukcesie przyjezdnych w Illinois zdecydowała doskonała postawa Devana Dubnyka (29 obron) oraz umiejętności strzeleckie Charliego Coyle'a, który zdobył jedynego gola w serii rzutów karnych.

Do awansu do play-off przybliżyli się także San Jose Sharks, którzy pokonali pewnie Arizona Coyotes 3:0. Ostoją w bramce zespołu z SAP Center był Jeremy Reimer, który wybronił 25 strzałów gości. Dla "Rekinów" było to czwarte zwycięstwo w pięciu ostatnich meczach.