NHL: Pewne zwycięstwa drużyn z Nowego Jorku

Lokalne zespoły z Nowego Jorku odnotowały dwa zwycięstwa podczas ostatniej kolejki spotkań ligi NHL. NY Rangers pokonali będących w dołku Boston Bruins 5:2.

Rafał Lichowicz
AFP

Spotkanie New York Rangers z Boston Bruins rozpoczęło się od dwóch goli gospodarzy. Bramki dla ekipy z MSG w okresie gry w przewadze zdobyli Mats Zuccarello i Derek Stepan. W piątej minucie drugiej tercji prowadzenie podwyższył Derick Brassard.

Pierwszego gola dla gości w 30. minucie gry zdobył Lee Stempniak. W trzeciej tercji Rangers okazali się ponownie lepsi po trafieniach J.T. Millera i Ricka Nasha. Honor Bruins uratował Frank Vatrano.

Dla drużyny z Bostonu była to czwarta kolejna wyjazdowa porażka. Rangers jako drugi zespół na Wschodzie przekroczył barierę 90 punktów i jest blisko awansu do play-off.

W drugim wieczornym meczu New York Islanders pokonali Ottawę Senators 3:1. Ekipa z Barclays Center zapewniła sobie zwycięstwo po świetnej drugiej tercji wygranej 3:0. Gole dla Nowojorczyków zdobywali John Tavares, Matt Martin oraz Brock Nelson. Dla Senators trafił honorowo Mark Stone.