PHL: Cracovia ponownie mistrzem Polski!

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Hokeiści Cracovii pokonali GKS Tychy 2:1 w siódmym decydującym meczu finału play-off Polskiej Hokej Ligi. Tytuł mistrza Polski wrócił do Krakowa po trzech latach przerwy.

W tym artykule dowiesz się o:

Cracovia rozpoczęła decydujący mecz finałów PHL od prowadzenia w 14 minucie gry po trafieniu Pawła Kucewicza. Pochodzący z Białorusi napastnik "Pasów" wykorzystał zamieszanie pod bramką Tyszan, kierując krążeń do siatki. Asystę zapisał Artsiom Bazhko.

W drugiej tercji do ataków ruszyli hokeiści GKS-u, lecz to ponownie Krakowianie okazali się skuteczniejsi pod bramką obrońców tytułu. Tym razem w akcji jeden na jednego Petr Sinagl pokonał Štefana Žigárdy'ego.

Tyszanie zdobyli kontaktowego gola na samym początku trzeciej tercji za sprawą Mikołaja Łopuskiego, ale było to wszystko na co pozwoliła w tym dniu szczelna obrona Cracovii, którą dyrygował Rafał Radziszewski.

To dziesiąty tytuł mistrza Polski dla Cracovii w powojennej historii polskiej ligi hokeja na lodzie i szóstym wywalczony w XXI wieku.

Wyniki 7. meczu finału play-off PHL:

Comarch Cracovia - GKS Tychy 2:1 (1:0, 1:0, 0:1) 1:0 - Kucewicz (Bazhko) 13:27 2:0 - Šinagl 34:17 2:1 - Łopuski (Kolusz)  41:12

Stan rywalizacji: 4-3 dla Cracovii

Źródło artykułu: WP SportoweFakty