Brytyjczycy zrewanżowali się Polakom w Coventry

Hokejowa reprezentacja Polski przegrała 2:3 po dogrywce z Wielką Brytanią w meczu sparingowym rozegranym w Coventry. W sobotę w Nottingham lepsi byli Biało-Czerwoni.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński

Ponad 4 tys. widzów oglądało starcie Brytyjczyków z Polakami w Coventry. W Nottingham gorą po dogrywce byli Polacy (4:3), jednak tym razem to Brytyjczycy okazali się skuteczniejsi w dodatkowym czasie gry.

W pierwszej tercji padł tylko jeden gol, a jego zdobywcą został Robert Farmer. Przed zakończeniem drugiej partii wyrównał Mikołaj Łopuski, a w 52. minucie wyprowadził Polaków na prowadzenie Mateusz Bepierszcz. Gospodarze wyrównali po trafieniu Jonathana Weavera, zaś w dogrywce "złotą bramkę" strzelił Ben O'Connor.

Po powrocie z Wysp naszych hokeistów czekają jeszcze sprawdziany z Litwą oraz Koreą Południową i dopiero wówczas trener Jacek Płachta ustali skład, który w dniach 23-29 kwietnia powalczy w katowickim Spodku w mistrzostwach świata Dywizji 1A o światową elitę.

Wielka Brytania - Polska 3:2 po dogr. (1:0, 0:1, 1:1, 1:0)

Bramki:
1:0 - Farmer 14'
1:1 - Łopuski (Komorski, Guzik) 38'
1:2 - Bepierszcz (Wronka) 52' (5 na 4)
2:2 - Weaver (Farmer) 57' (5 na 4)
3:2 - O'Connor (Farmer) 63' (4 na 3)

Skład Polski: Kosowski - Bychawski, Pociecha, Wronka, Dziubiński, Bepierszcz - Kotlorz, Bryk, Witecki, Galant, Malasiński - Ciura, Wajda, Guzik, Komorski, Kapica - Wanacki, Górny, Urbanowicz, Bagiński, Łopuski.

Zobacz wideo: "Niepełnosprawni fanatycy" - reportaż

Źródło: TVP S.A.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×