Polscy hokeiści rozgromili Litwinów

Przygotowująca się do hokejowych mistrzostw świata Dywizji 1A reprezentacja Polski rozgromiła Litwę 8:2 w meczu towarzyskim rozegranym w tzw. małym Spodku. W sobotę Biało-Czerwoni zmierzą się z Koreą Południową.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
polscy hokeiści WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: polscy hokeiści

Polacy powrócili z Wysp, gdzie w Nottingham pokonali Wielką Brytanię 4:3, zaś w Coventry ulegli gospodarzom 2:3. Trener Jacek Płachta dał w czwartek szansę debiutu Alanowi Łyszczarczykowi, który w ubiegłym tygodniu z drużyną U18 w wielkim stylu wywalczył awans do Dywizji 1B. Zdolny hokeista znalazł się na liście zgłoszonych do draftu najlepszej ligi świata, NHL.

W meczu z Litwą pierwszego gola w narodowych barwach strzelił Bartosz Ciura. Dwa trafienia dołożyli Aron Chmielewski i Marcin Kolusz, natomiast po jednym Mateusz Bepierszcz, Maciej Urbanowicz i Mikołaj Łopuski. Goście, którzy od 17 kwietnia będą rywalizować w Zagrzebiu w mistrzostwach świata Dywizji 1B, odpowiedzieli bramkami Arturasa Laukaitisa i Emilijusa Krakauskasa.

W sobotę, o godz. 19:15, Polska zmierzy się z  Koreą Południową i dopiero wówczas trener Biało-Czerwonych ustali skład, który w dniach 23-29 kwietnia powalczy w katowickim Spodku w mistrzostwach świata Dywizji 1A o elitę.

Polska - Litwa 8:2 (3:0, 4:2, 1:0)

Bramki:
1:0 - Bepierszcz 2'
2:0 - Chmielewski 10'
3:0 - Urbanowicz 13'
4:0 - Chmielewski 22'
4:1 - Laukaitis 24'
4:2 - Krakauskas 25'
5:2 - Ciura 28'
6:2 - Łopuski 31'
7:2 - Kolusz 40'
8:2 - Kolusz 55'

Składy:

Polska: Odrobny - Dronia, Bychawski, Kolusz, Zapała, Malasiński - Pociecha, Ciura Chmielewski, Pasiut, Łopuski - Bryk, Kotlorz Wronka, Dziubiński, Bepierszcz - Kruczek, Wajda, Urbanowicz, Bagiński, Witecki oraz Łyszczarczyk.

Litwa: Pavliukov - Alisauskas, Kieras, Kumeliauskas, Baltrukonis, Bosas - Ciugajus, Aliukonis, Verenis, Fiscevas, Cizas - Jagelavicius, Katulis, Gintautas, Bogdziul, Bendzius - Jasinevicius, Krakauskas, Cetvertak, Laukaitis, Nomanovas.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×