MŚ w hokeju: Drugie zwycięstwo Francji

Reprezentacja Francji w swoim trzecim meczu na mistrzostwach świata elity odniosła pewne zwycięstwo nad Węgrami. Pełną pulę punktów za wygraną z Kazachstanem zgarnęli również Norwegowie.

Rafał Lichowicz
AFP

Pierwsze skrzypce w zespole Dave'a Hendersona grał 28-letni Sacha Treille, który popisał się hat-trickiem na tle wyraźnie słabszych Węgrów. Francuzi zdominowali rywala już w pierwszej tercji wygranej 3:0 po golach Nicolasa Ritza, Damiena Fleury'ego i wspomnianego Treille.

W drugich 20 minutach kolejnego gola dołożył Florian Chakiachvili, w trzeciej dał o sobie znać ponownie Treille. Dla Francji było to drugie zwycięstwo w turnieju, po pokonaniu 3:2 Niemców na inaugurację mistrzostw. Po serii trzech spotkań "Trójkolorowi" zajmują czwarte, ostatnie premiowane awansem do fazy pucharowej, miejscem w grupie B.

Podobny awans po zwycięstwie nad Kazachstanem odnotowali w grupie A Norwegowie. Zespół ze Skandynawii wygrał beniaminkiem w MŚ elity 4:2 dzięki dobrej postawie braci Olimb którzy zapisali na swoim koncie po jedym golu.

Dorobek bramkowy Norwegów uzupełnili utalentowany 19-latek Johannes Johannesen oraz doświadczony środkowy New York Rangers - Mats Zuccarello, który trafił do pustej bramki Kazachów przy stanie 3:2.