MŚ w hokeju: USA - Kanada NA ŻYWO!

Relację prowadzi : autor:
Rafał Lichowicz

60. minuta Kanada - USA 4:3 (2:0, 1:3, 1:0)

Koniec meczu! KANADA w finale mistrzostw świata!

Skomentuj 0

Dziękujemy, że byli z nami Państwo i zapraszamy na kolejne relacje z hokejowych aren na łamach portalu WP SportoweFakty.

Skomentuj 0

W walce o złoto zobaczymy starcie Finlandii i Kanady! W fazie grupowej Finowie rozgromili zespół Klonowego Liścia 4-0. Suomi pozostaję niepokonani podczas tegorocznych mistrzostw świata. Czy znajdą pogromcę w finale? Przekonamy się w niedzielę! Początek o 19:45 czasu polskiego!

Skomentuj 0

W niedzielę o brązowym medal zagrają zatem Amerykanie, których rywalem będzie gospodarz turnieju - Rosja

Skomentuj 0

Finowie chyba mogą szykować się na drugie starcie z Kanadą podczas tych MŚ

Skomentuj 0

Trener Stanów Zjednoczonych prosi o czas.

Skomentuj 0
  • 59. minuta Kanada - USA 4:3 (2:0, 1:3, 1:0)

Gra toczy się na stronie Amerykanów, którzy nie mają nawet okazji zdjąć bramkarza. Kanada coraz bliżej wielkiego finału!

Skomentuj 0

58. minuta Kanada - USA 4:3 (2:0, 1:3, 1:0)

Cam Talbot znów interweniuje po strzale Jake'a McCabe'a! Sędziowie odgwizdali jednak spalonego.

Skomentuj 0

Brakuje ponad dwóch minut do końcowej syreny. Chaotyczne próby USA.

Skomentuj 0

57. minuta Kanada - USA 4:3 (2:0, 1:3, 1:0)

John Hynes wyraźnie poddenerwowany na ławce USA. Trener niecierpliwie spogląda na zegar.

Skomentuj 0

56. minuta Kanada - USA 4:3 (2:0, 1:3, 1:0)

Nick Foligno zdecydował się na idywidualną akcję. Krążek nie poleciał jednak w kierunku bramki odbity przez kanadyjskiego obrońcę.

Skomentuj 0

55. minuta Kanada - USA 4:3 (2:0, 1:3, 1:0)

Do końca meczu nieco ponad 5 minut. Finał oddala się od USA.

Skomentuj 0

Mamy przerwie po dłuższym czasie gry bez gwizdka. W powtórkach widać jak niewiele brakowało do gola dla USA. Talbot dwoił się i troił, by łapać krążek po uderzeniach rywala czy...rykoszecie własnych obrońców!

Skomentuj 0

54. minuta Kanada - USA 4:3 (2:0, 1:3, 1:0)

Cztery akcje USA w ciągu minuty broni Cam Talbot! Amerykanie mocno naciskają Kanadę!

Skomentuj 0

53. minuta Kanada - USA 4:3 (2:0, 1:3, 1:0)

Zmiany po obu stronach. Mało płynnej gry w tej części spotkania.

Skomentuj 0

51. minuta Kanada - USA 4:3 (2:0, 1:3, 1:0)

Obie strony próbują swojego szczęścia, lecz bez powodzenia. Amerykanie mają jednak widoczną przewagę. Kanad oddała ledwie dwa celne strzały.

Skomentuj 0

50. minuta Kanada - USA 4:3 (2:0, 1:3, 1:0)

Cam Talbot popisał się dobrym refleksem przy strzale Jordana Schroedera.

Skomentuj 0

49. minuta Kanada - USA 4:3 (2:0, 1:3, 1:0)

Sędziowie rozdzielają zawodników pod bramką Talbota. Krążek nie znalazł się jednak w sieci. Postawa USA zwiastuje emocje do końca.

Skomentuj 0

48. minuta Kanada - USA 4:3 (2:0, 1:3, 1:0)

Oba zespoły ekspresowo przechodzą pod bramkę rywala. Brakuje jednak efektów w postaci strzałów. W trzeciej tercji padło ich ledwie pięć.

Skomentuj 0

Przerwa na czyszczenie lodu. Do końca meczu został niecały kwadrans. Kanada prowadzi 4-3.

Skomentuj 0

46. minuta Kanada - USA 4:3 (2:0, 1:3, 1:0)

Ależ było blisko kolejnego gola. Silny strzał Taylora Halla przelatuje obok bramki!

Skomentuj 0

45. minuta Kanada - USA 4:3 (2:0, 1:3, 1:0)

Miles Wood minął się w dogonej sytuacji. Amerykanin zmarnował dobrą szansę na wyrównanie

Skomentuj 0

44. minuta Kanada - USA 4:3 (2:0, 1:3, 1:0)

Jankesi nie wykorzystali przewagi. Kanada już w komplecie na lodowisku Pałacu Lodowego w Moskwie.

Skomentuj 0

42. minuta Kanada - USA 4:3 (2:0, 1:3, 1:0)

Kara dla Marka Scheifele'a. Kanada zagra w osłabieniu. USA szybko dostają szansę, by wyrównać.

Skomentuj 0

A zatem Kanadyjczycy rozpoczynają ostatnia tercję na wzór Amerykanów z drugiej. Zobaczymy czy reprezentanci Stanów Zjednoczonych podniosą się po tym ciosie.

Skomentuj 0

A jednak! Kanada na przekór naszym słowom zdobyła czwartego GOLA! Do siatki trafił Ryan Ellis!

Skomentuj 0

42. minuta Kanada - USA 3:3 (2:0, 1:3)

Pierwsze półtorej minuty bez celnych strzałów z obu stron

Skomentuj 0

40. minuta Kanada - USA 3:3 (2:0, 1:3)

Rozpoczynamy ostatnią tercję drugiego półfinału MŚ!

Skomentuj 0

Zawodnicy wracają na taflę. Za chwilę finałowe 20 minut regulaminowego czasu gry!

Skomentuj 0

Wciąz nie wiemy kto zmierzy się w wielkim finale MŚ z Finlandią. Po dwóch tercjach mamy remis 3:3! Do gry wracamy za kilka minut.

Skomentuj 0

USA przetrwało grę w osłabieniu. Mamy syrenę kończącą drugą tercję zakończoną wynikiem 3-1 dla USA.

Skomentuj 0

39. minuta Kanada - USA 3:3 (2:0, 1:3)

Taylor Hall marnuje setkę! W pojedynku sam na sam lepszy bramkarz USA!

Skomentuj 0

38. minuta Kanada - USA 3:3 (2:0, 1:3)

Mark Stone mocno pokiereszowany po starciu z Murphym, który dostał karę 2+10.

Skomentuj 0

Connor Murphy ląduje na ławce kar. Ostatnie sekundy USA w drugiej tercji w osłabieniu.

Skomentuj 0

Nerwowo po ataku jednego z Amerykaninów. Szykuje się kara dla USA.

Skomentuj 0

37. minuta Kanada - USA 3:3 (2:0, 1:3)

Trzy minuty do końca drugiej tercji, w której padły już cztery gole

Skomentuj 0

Ogromne zamieszanie pod bramką wykorzystuje Brassard, który trafił do odsłoniętej sieci. Piąty gol w MŚ zawodnika NY Rangers.

Skomentuj 0

36. minuta Kanada - USA 3:3 (2:0, 1:3)

GOOOL! Kanada wyrównuje na 3-3! Strzelcem Derick Brassard!

Skomentuj 0

36. minuta Kanada - USA 2:3 (2:0, 0:3)

Corey Perry próowa wepchnąć krążek pod parkanami bramkarza USA. Bes skutku.

Skomentuj 0

35. minuta Kanada - USA 2:3 (2:0, 0:3)

Brassard próbował siłowo pokonać Kinkaida. Nie udało się. Gramy dalej.

Skomentuj 0

Mamy pierwszą karę dla USA. Frank Vatrano ostro zaatakował przeciwnika. Kanada przed szansą w grze 5 na 4.

Skomentuj 0

34. minuta Kanada - USA 2:3 (2:0, 0:3)

Ryan O'Reilly próbował sam wykończyć akcję zamiast podać do lepiej ustawionego partnera. Kanada szuka szybkiego wyrównania stanu gry.

Skomentuj 0

Cam Talbot interweniował po raz dziesiąty w tej tercji. Amerykanie nie rezygnują z ofensywnej gry.

Skomentuj 0

33. minuta Kanada - USA 2:3 (2:0, 0:3)

Dobra akcja zakończona strzałem doświadczonego Corey'a Perry'ego. Na posterunku był jednak Keith Kinkaid.

Skomentuj 0

32. minuta Kanada - USA 2:3 (2:0, 0:3)

Kanada przetrwała grę w osłabieniu. Przy komplecie graczy na boisku zespół spod znaku Klonowego Liścia ponownie próbuje kontrolować grę.

Skomentuj 0

31. minuta Kanada - USA 2:3 (2:0, 0:3)

Za chwilę koniec przewagi zespołu USA. Niestety dla nich niewykorzystanej.

Skomentuj 0

29. minuta Kanada - USA 2:3 (2:0, 0:3)

Kanadyjczycy nie wytrzymują nerwowo. Brendan Gallagher odesłany na ławkę kar na dwie minuty.

Skomentuj 0

Mamy kolejnego gola i sensacyjne prowadzenie USA! Tyler Motte bohaterem Stanów Zjednoczonych!

Skomentuj 0

27. minuta Kanada - USA 2:2 (2:0, 0:2)

Indywidualna akcja Nicka Foligno'a niestety zakończona na parkanach Cama Talbota. Amerykanie wciąż groźniejsi pod bramką rywala.

Skomentuj 0

26. minuta Kanada - USA 2:2 (2:0, 0:2)

Znów dobra akcja USA. Z lewego skrzydła próbował szczęścia Frank Vatrano. Broni pewnie Talbot.

Skomentuj 0

25. minuta Kanada - USA 2:2 (2:0, 0:2)

Wznawiamy grę po raz trzeci w tej tercji. Co za początek Amerykanów. Kanadyjczycy nie potrafią złapać rytmu.

Skomentuj 0

Jest GOL dla USA po analizie powtórki wideo! Strzelcem David Warsofsky! Mamy remis w grze o wielki finał MŚ!

Skomentuj 0

25. minuta Kanada - USA 2:1 (2:0, 0:1)

Sporo kontrowersji po kolejnej akcji USA! Wydawało się, że krążek trafił do bramk po strzale Davida Warsofsky'ego.

Skomentuj 0

24. minuta Kanada - USA 2:1 (2:0, 0:1)

Przerwa w grze. Realizator wyłapał, że Matthews nie będzie wpisany do protokołu jako autor gola. Krążek zmienił kierunek w trakcie lotu dzięki udziale jednego z amerykańskich zawodników.

Skomentuj 0

23. minuta Kanada - USA 2:1 (2:0, 0:1)

Poruszona bramka Kanadyjczyków. Rozpaczliwa obrona obrońców tytułu. Kanada w odwrocie na początku drugiej tercji. USA prowadzą w strzałach 5-0!

Skomentuj 0

22. minuta Kanada - USA 2:1 (2:0, 0:1)

Brak słów po strzale Austona Matthewsa. 18-latek kapitalnie huknął z lewego skrzydła wprost do siatki

Skomentuj 0

Mamy gola w przewadze Amerykanów!!

Skomentuj 0

21. minuta Kanada - USA 2:0 (2:0)

Przypominjmy, że Amerykanie grają w przewadze jednego zawodnika. Pod koniec pierwszej tercji z lodowiska wyleciał Derick Brassard

Skomentuj 0

Dobry start Stanów Zjednoczonych. Czy to oznacza odrodzenie "Jankesów" na tafli w Moskwie? Czekamy na to!

Skomentuj 0

Ależ strzał Dylana Larkina z Detroit Red Wings! Talbot broni uderzenie swoim kaskiem!

Skomentuj 0

20. minuta Kanada - USA 2:0 (2:0)

Krążek na lód i rozpoczynamy drugą tercję!

Skomentuj 0

Skomentuj 0

Mamy przerwę po pierwszej tercji. Kanada zasłużenie schodzi z lodowiska z prowadzeniem. Amerykanie mieli swoje szanse ale świetnie spisywał się w kanadyjskiej bramce Cameron Talbot.

Skomentuj 0

Pierwsza kara dla Kanadyjczków za wystrzelenie krążka. Ukarany został Derick Brassard.

Skomentuj 0

Niecała minuta do końca. Tymczasem Hudson Fasching nie wykorzystał dwóch strzałów by pokonać Talbota.

Skomentuj 0

19. minuta Kanada - USA 2:0 (2:0)

Keith Kinkaid był bez szans w starciu z dwójką atakujących Kanadyjczyków, którzy wymieniali między sobą krążek.

Skomentuj 0

Jest drugi gol dla Kanady! Kontratak wykończył Brad Marchand z Boston Bruins. Asystę zaliczył Cody Ceci.

Skomentuj 0

18. minuta Kanada - USA 1:0 (1:0)

Do końca pierwszej tecji zostało 120 sekund

Skomentuj 0

17. minuta Kanada - USA 1:0 (1:0)

Kanadyjczycy starają się bardzo precyzyjnie budować swoje akcje z wykorzystaniem każdej sekundy. Amerykanie atakują po szybkich kontrach.

Skomentuj 0

16. minuta Kanada - USA 1:0 (1:0)

Brock Nelson z bliska próbował pokonać Cama Talbota! Nie udało się i Kanada wciąż broni prowadzenia.

Skomentuj 0

15. minuta Kanada - USA 1:0 (1:0)

Mocny strzał Connora Murphy'ego mija bramką Kanady.

Skomentuj 0

14. minuta Kanada - USA 1:0 (1:0)

Przypomnijmy, że Kanada prowadzi 1:0 po trafieniu Brendana Gallaghera.

Skomentuj 0

Przerwa na czyszczenie lodu. Chwila odpoczynku dla obu reprezentacji.

Skomentuj 0

13. minuta Kanada - USA 1:0 (1:0)

Trzeba przyznać, że oba zespoły grają czysto. Wciąż bez jednej kary po obu stronach.

Skomentuj 0

12. minuta Kanada - USA 1:0 (1:0)

Uderzenia Franka Vatrano i Brocka Nelsona bez zagrożenia dla bramki kanadyjskiej. Talbot bezrobotny od kilku minut.

Skomentuj 0

11. minuta Kanada - USA 1:0 (1:0)

Dużo walki ciałem. Robi się ostrzej na tafli w Moskwie. USA nie ruszyli jednak do zmasowanych ataków po ustracie gola.

Skomentuj 0

10. minuta Kanada - USA 1:0 (1:0)

Blisko drugiego gola dla Kanady. Krążek w zamieszaniu wybity jednak przez USA.

Skomentuj 0

Napastnik Montreal Canadiens skorzystał z możliwości dobitki po strzale Boone'a Jennera.

Skomentuj 0

9. minuta Kanada - USA 1:0 (1:0)

Mamy pierwszego gola! Kanada prowadzi po trafieniu Brendana Gallaghera!

Skomentuj 0

9. minuta Kanada - USA 0:0 (0:0)

Kanada na dobre kilkadziesiąt sekund założyła zamek pod bramką USA

Skomentuj 0

8. minuta Kanada - USA 0:0 (0:0)

Wyrównana statystyka strzałów. W tej chwili 4-4. Niestety brakuje by krążek po tych uderzaniach trafiał do siatki.

Skomentuj 0

7. minuta Kanada - USA 0:0 (0:0)

Uderzenie Ryana O'Reilly'a z Buffalo Sabres raczej sygnalizowane. Broni pewnie Kinkaid.

Skomentuj 0

6. minuta Kanada - USA 0:0 (0:0)

Strzał Franka Vatrano broni Cameron Talbot. Było blisko pierwszego gola w tej tercji.

Skomentuj 0

5. minuta Kanada - USA 0:0 (0:0)

Minęły kolejne dwie minuty, lecz brakuje celnych strzałów i składnych akcji. Oba zespoły zaczynają spokojnie ten półfinał MŚ.

Skomentuj 0

W zespole Kanady w pierwszej piątce na lodzie pojawili się Perry, Brassard, Hall - Tanev, Rielly - Talbot. W USA: Schroeder Matthews, Foligno - Wideman, Hanifin - Kinkaid

Skomentuj 0

W tej chwili w statystyce strzałów prowadzą Amerykanie 3-1.

Skomentuj 0

3. minuta Kanada - USA 0:0 (0:0)

Brendan Gallagher próbował z bliskiej odległości wcisnąć krążek do bramki Keitha Kinkaida

Skomentuj 0

2. minuta Kanada - USA 0:0 (0:0)

Słaby strzał Jordana Schroedera. USA mieli dobrą szansę na gola.

Skomentuj 0

1. minuta Kanada - USA 0:0 (0:0)

Niespodziewanie Amerykanie w pierwszej minucie częściej pod bramką zespołu "Klonowego liścia"

Skomentuj 0

Rozpoczynamy półfinał MŚ Kanada - USA!

Skomentuj 0

Oba zespoły rozgrzewają sięna tafli. Za chwilę na lodzie pozostaną pierwsze piątki.

Skomentuj 0

Oba zespoły nie brylują w indywidualnych statystykach. Najlepszy z Kanadyjczyków Derick Brassard zgromadził do tej pory 10 pkt i ustępuje o sześć oczeka przewodzącemu w klasyfikacji kanadyjskiej Wadimowi Szypaczowi. W zespole USA najlepiej punktujący Auston Matthews ma na koncie osiem punktów.

Skomentuj 0

Reprezentacja USA nie miała łatwo w drodze do półfinału mundialu. Awans z grupy "Jankesi" wywalczyli po...porażce ze Słowacją. Punkt za dogrywkę dał jednak awans do najlepszej ósemki. Tutaj w starciu z USA polegli zwycięzcy grupy A Czesi pokonani po dogrywce 2:1.

Skomentuj 0

Kanadyjczycy w drodze do finału zajęli drugie miejce w grupie B, gdzie doznali tylko jednej porażki z Finlandią. W ćwierćfinale rozgromili zaś Szwedów aż 6:0!

Skomentuj 0

Witamy serdecznie!

Pałac Lodowy w Moskie, godzina 19:15 czasu warszawskiego i półfinał MŚ w hokeju na lodzie - Stany Zjednoczone - Kanada! Za chwilę przed nami wielki hokejowy klasyk, którego stawką będzie finał rosyjskich mistrzostw świata.