MŚ w hokeju: Kanada - Finlandia o złoto - NA ŻYWO!

Relację prowadzi : autor:
Rafał Lichowicz

KANADA hokejowym mistrzem świata!!!

Skomentuj 0

Za chwilę dekoracja zwycięzców, a my żegnamy się już z Państwem. Dziękujemy, że byli Państwo dzisiaj z nami i zapraszamy na nasze relacje z hokejowych aren w Europie i za Oceanem, gdzie trwa walka o Puchar Stanleya w NHL!

Skomentuj 0

Bramkę zapisano na konto Matta Duchene'a. Asystę zaliczył Brad Marchand.

Skomentuj 0

60. minuta Finlandia - Kanada 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

GOOOOL! Sekunda do końca i Kanada dobija Finlandię strzałem do pustej bramki!

Skomentuj 0

60. minuta Finlandia - Kanada 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

W głośnikach "We will rock you" zespołu Queen. Finowie daleko od tego, by złamać Kanadę.

Skomentuj 0

Osiem sekund do końca! Będzie przerwa dla trenerów. Finowie grali przez chwilę w sześciu.

Skomentuj 0
  • 59. minuta Finlandia - Kanada 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Koskinen zamiast opuszczać lód broni kolejny strzał Kanady

Skomentuj 0

58. minuta Finlandia - Kanada 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Ostatnie dwie minuty. Finlandia nie ma możliwości zdjąć bramkarza.

Skomentuj 0

Ostatnie 180 sekund. Finowie coraz dalej od trzeciego tytułu w historii. Kanada wciąż kontroluje grę

Skomentuj 0

56. minuta Finlandia - Kanada 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Finowie mają problem by wyjść ze swojej połowy. Kanada coraz bliżej obrony tytułu mistrza świata!

Skomentuj 0

54. minuta Finlandia - Kanada 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Przerwa na czyszczenie lodu.

Skomentuj 0

Przypominamy, że Kanada prowadzi po golu 19-letniego Connora McDavida z pierwszej tercji.

Skomentuj 0

Sześć minut do końca meczu. Finowie w całym turnieju zdobyli 37 goli. W najważniejszym spotkaniu wciąż nie mogą tafić do bramki Kanady.

Skomentuj 0

52. minuta Finlandia - Kanada 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

W strzałach celnych w trzeciej tercji 8-3 dla Kanady. Tym sposobem Finom może być ciężko o remis.

Skomentuj 0

51. minuta Finlandia - Kanada 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Doping na trybunach dla Finów. Kibice chcą dogrywki, lecz Suomi wciąż nie potrafią złamać kanadyjskiej defensywy!

Skomentuj 0

50. minuta Finlandia - Kanada 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Strzał Boone'a Jennera wybroniony przez Koskinena i krótka przerwa w grze. Ostatniej dziesięć minut przed nami.

Skomentuj 0

48. minuta Finlandia - Kanada 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Liczymy kolejne strzały Kanadyjczyów. Wszystkie obok bramki. Finowie nie mogą składnie ruszyć pod bramkę aktualnych mistrzów świata.

Skomentuj 0

47. minuta Finlandia - Kanada 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Oba zespoły nie wyrzystały okresu gry 4 na 4, by zdobyć przewagę nad rywalem. Finom pozostał niecały kwadrans aby odwrócić losy finałowego meczu.

Skomentuj 0

45. minuta Finlandia - Kanada 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

W tym samym momencie za symulowanie na ławkę siada Sebastian Aho z Finlandii.

Skomentuj 0

44. minuta Finlandia - Kanada 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Ostra gra zaowocowała karą dla Kanady. Kanada bez Marka Stone'a przez dwie minuty.

Skomentuj 0

Finowie mają problem nawet ze swodobnym wybiciem krążką pod bramkę Kanady. Oba zespoły grają na pełnych obrotach.

Skomentuj 0

43. minuta Finlandia - Kanada 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Z lewego skrzydła próbował Leo Komarov. Na posterunku był Cam Talbot.

Skomentuj 0

42. minuta Finlandia - Kanada 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Kanadayjczycy tradycyjnie już zaczynają tercję od ostrzału bramki Finów. Koskinen zwija się jak w ukropie.

Skomentuj 0

W statystykach po dwóch tercjach Kanada prowadzi w strzałach celnych 24 do 11.

Skomentuj 0

40. minuta Finlandia - Kanada 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Rozpoczynamy trzecią tercję!

Skomentuj 0

Zawodnicy wracają na lód. Czy to będzie ostatnie 30 minut finałowego meczu MŚ?

Skomentuj 0

Finlandia - Kanada 0:1 (0:1, 0:0)

0:1 - Connor McDavid (Matt Duchene) 12'

Zapraszamy na trzecią, decydującą tercję po kilku minutach przerwy!

Skomentuj 0

40. minuta Finlandia - Kanada 0:1 (0:1, 0:0)

To koniec tej części meczu. Finlandia wciąż bez gola w finale! Przypominamy, że do meczu o złoto Suomi wygrali wszystkie 9 spotkań!

Skomentuj 0

Finlandia zaprzepaściła swoją szansę. Niecała minuta do końca drugiej tercji.

Skomentuj 0

38. minuta Finlandia - Kanada 0:1 (0:1, 0:0)

Matt Duchene zawalił akcję sam na sam! Kanada mogła strzelić gola w osłabieniu!

Skomentuj 0

37. minuta Finlandia - Kanada 0:1 (0:1, 0:0)

Szansa dla Finów! Na ławkę kar za uderzenie kijem siada Mark Scheifele. Dwie minuty nadziei Suomi na wyrównanie.

Skomentuj 0

36. minuta Finlandia - Kanada 0:1 (0:1, 0:0)

Kanada nie dała jednak rady zamienić okresu gry 5 na 4 na kolejną bramkę. Finowie wciąż tracą jednego gola.

Skomentuj 0

35. minuta Finlandia - Kanada 0:1 (0:1, 0:0)

Pierwsza minuta gry w przewadze zakończona strzałem Dericka Brassarda. Łatwo obronione przez Koskinena.

Skomentuj 0

Mamy kolejne wykluczenie. Leo Komarov po raz drugi siada na ławkę kar. Czy Kanada to wykorzysta?

Skomentuj 0

34. minuta Finlandia - Kanada 0:1 (0:1, 0:0)

W ostatnich pięciu minutach mieliśmy jedynie jeden celny strzał na bramkę. Obrońcy z pewnością grają na poziomie finału MŚ, czego nie można powiedzieć i atakujących po obu stronach...

Skomentuj 0

32. minuta Finlandia - Kanada 0:1 (0:1, 0:0)

Przerwa na czyszczenie lodu

Skomentuj 0

Kolejny okres gry w którym dominowali Kanadyjczycy. Zespół z Ameryki Północnej dąży uporczywie do powiększenia prowadzenia.

Skomentuj 0

30. minuta Finlandia - Kanada 0:1 (0:1, 0:0)

Połowa meczu za nami. Niepokonani do tej pory w turnieju Finowie wciąż przegrywają z broniącą tytułu Kanadą.

Skomentuj 0

29. minuta Finlandia - Kanada 0:1 (0:1, 0:0)

Drużyna spod znaku Klonowego Liścia podobnie jak pierwszej tercji przeważa na lodowisku w pierwszych minutach. Kanadyjczycy już osiem razy celnie uderzali w bramkę, przy ledwie dwóch strzałach Finów.

Skomentuj 0

Akcja Taylora Halla obroniona przez Ville Pokkę. Drugi strzał Kanadyjczyka zatrzymał zaś Koskinen.

Skomentuj 0

28. minuta Finlandia - Kanada 0:1 (0:1, 0:0)

Z ostrego kąta huknął Ryan O'Reilly. Broni Koskinen.

Skomentuj 0

26. minuta Finlandia - Kanada 0:1 (0:1, 0:0)

Upływa kolejna minuta. Trzeszczą kości, ale brakuje strzałów na bramke. Wszystko z korzyścią dla prowadzących Kanadyjczyków.

Skomentuj 0

25. minuta Finlandia - Kanada 0:1 (0:1, 0:0)

Ostra gra przy bandach. Zawodnicy nie oszczędzają się. Twardy hokej w finale MŚ!

Skomentuj 0

23. minuta Finlandia - Kanada 0:1 (0:1, 0:0)

Potężna boma Mathew Dumby. Broni na parkany Mikko Koskinen.

Skomentuj 0

22. minuta Finlandia - Kanada 0:1 (0:1, 0:0)

Juuso Hietanen strzela ale zbyt lekko, by zaskoczyć Talbota w kanadyjskiej bramce.

Skomentuj 0

20. minuta Finlandia - Kanada 0:1 (0:1, 0:0)

Rozpoczęła się druga tercja. Gramy przez minutę 4 na 4.

Skomentuj 0

Przypominamy, że drugą tercję na ławce kar rozpoczną Komarov (FIN) i Marchand (CAN)

Skomentuj 0

Zespoły wracają na lodowisko. Za chwilę wznawiamy grę o złote medale!

Skomentuj 0

Wracamy do gry po kilku minutach przerwy.

Skomentuj 0

Po pierwsze tercji Kanada jest bliżej złotego medalu po golu Connora McDavida.

Finlandia - Kanada 0:1 (0:1)

0:1 - Connor McDavid (Matt Duchene) 12'

Skomentuj 0

20. minuta Finlandia - Kanada 0:1 (0:1)

Końcowa syrena i mamy przerwę w meczu

Skomentuj 0

Ostatnia minuta 4 na 4 na lodowisku.

Skomentuj 0

Leo Komarov trafił na ławkę kar na 2 minuty. Brad Marchand również.

Skomentuj 0

Prowodyrem całego zajścia był Brad Marchand

Skomentuj 0

Małe zamieszanie pod bramką. Sędziowie powstrzymali zawodników przed bijatyką

Skomentuj 0

19. minuta Finlandia - Kanada 0:1 (0:1)

Kontratak i akcja Jarno Koskiranty zakończona niezbyt mocnym strzałem. Łatwo broni Talbot.

Skomentuj 0

Niewiele ponad minuta do końca tercji. Kanada broni swojego prowadzenia.

Skomentuj 0

18. minuta Finlandia - Kanada 0:1 (0:1)

Strzały po obu stronach. Niecelnie jednak Jussi Jokinen i Mark Stone

Skomentuj 0

16. minuta Finlandia - Kanada 0:1 (0:1)

Z bliska próbował Patrik Laine. Niestety najskuteczniejszy Fin w tych MŚ nie pokonał bramkarza Kanady.

Skomentuj 0

15. minuta Finlandia - Kanada 0:1 (0:1)

Kanada już w pełnym zestawieniu. Finowie nie wykorzystali szansy oddając ledwie dwa celne strzały bez trudnu obronione przez Talbota.

Skomentuj 0

Juuso Hietanen próbował strzału z dystansu, lecz zbyt lekko.

Skomentuj 0

14. minuta Finlandia - Kanada 0:1 (0:1)

Finlandia zagra w przewadze po raz pierwszy tego wieczoru. Na ławkę kar trafił Boone Jenner (przeszkadzanie)

Skomentuj 0

Asystę przy golu McDavida zaliczył Matt Duchene.

Skomentuj 0

12. minuta Finlandia - Kanada 0:1 (0:1)

GOOOOL!! Connor McDavid daje prowadzenie Kanadzie! Atakujący Edmonton Oiler wjechał między fińskich obrońców i sprytnym strzałem w górę umieścił krążek w bramce!

Skomentuj 0

11. minuta Finlandia - Kanada 0:0 (0:0)

Kanada krąży wokół bramki Finów. Świetnie bronią się europejczycy.

Skomentuj 0

10. minuta Finlandia - Kanada 0:0 (0:0)

Świetna interwencja Cama Talbota. Uderzał 19-letni Mikko Rantanen z Colorado Avalanche.

Skomentuj 0

8. minuta Finlandia - Kanada 0:0 (0:0)

Dominacja Kanady w pierwszych minutach. W strzałach celnych aktualni mistrzowie świata prowadzą 7-1. Nie przekłada się to jednak na gole.

Skomentuj 0

7. minuta Finlandia - Kanada 0:0 (0:0)

Seria strzałów Kanadyjczyków. Jeden do statystyk, reszta w pleksę. Finowie dobrze bronią.

Skomentuj 0

Chwilowa przerwa w grze po zamieszaniu pod bramką Finów.

Skomentuj 0

6. minuta Finlandia - Kanada 0:0 (0:0)

Trochę chaosu na lodzie. Oba zespoły nie potrafiły skonstruować akcji zakończonej celnym strzałem.

Skomentuj 0

5. minuta Finlandia - Kanada 0:0 (0:0)

Pierwszy celny strzał Finów. Próbował Mikael Granlund z Minnesota Wild.

Skomentuj 0

4. minuta Finlandia - Kanada 0:0 (0:0)

Ponownie Kanadyjczycy i z lewego skrzydła próbował niecelnie Ryan O'Reilly.

Skomentuj 0

3. minuta Finlandia - Kanada 0:0 (0:0)

Mark Scheifele był krok od zdobycia gola! Fińska obrona interweniowała w ostatniej chwili!

Skomentuj 0

2. minuta Finlandia - Kanada 0:0 (0:0)

W statystykach dwa strzały ma już na koncie Taylor Hall

Skomentuj 0

2. minuta Finlandia - Kanada 0:0 (0:0)

Kanadyjczycy mają już na koncie trzy strzały! Świetnie broni jednak Mikko Koskinen w fińskiej bramce.

Skomentuj 0

Rozpoczynamy finał mistrzostw świata Finlandia - Kanada!!!

Skomentuj 0

Kanada i Finlandia spotkały się już w finale MŚ w elity. Czempionat odbywał się wówczas w...Rosji. Wówczas na lodowisku w Moskwie po złote medal sięgnęli Kanadyjczycy, którzy wygrali 4:2.

Skomentuj 0

Zespoły są już na tafli w Moskwiei i trwa rozgrzewka.

Skomentuj 0

Przypominamy, że Finlandia i Kanada spotkały się już ze sobą na tych MŚ wp fazie grupowej. Pewne zwycięstwo odnieśli Skandynawowie, którzy pokonali drużynę Klonowego Liścia 4:0 po golach Kivisto, Komarova, Pyorala i Koskiranty.

Skomentuj 0

Znamy pierwsze piątki po obu stronach:

Finlandia: Koskinen - Hietanen, Jaakola - Granlund, Koivu, Komarov

Kanada: Talbot - Tanev, Rielly - Marchand, McDavid, Duchene

Skomentuj 0

Oba zespoły awansowały do finału po emocjonujących półfinałach. Finowie po raz kolejny okazali się lepsi od Rosja (3:1), a Kanada nie bez problemów pokonała USA 4:3.

Skomentuj 0

Za nami mecz o brązowy medal w których gospodarze Rosjanie zmierzyli się z USA

Skomentuj 0

Witamy serdecznie!

Już dziś poznamy hokejowego mistrza świata w sezonie 2016. Czy zostaną nim niepokonani w tegorocznym turnieju elity Finowie? A może tytuł sprzed roku obronią Kanadyjczycy? Początek wielkich hokejowych emocji w Pałacu Lodowym w Moskwie o godzinie 19:45.