Z aparatem u sąsiadów

Ciekawą propozycją dla fanów hokeja, zwłaszcza z południowych rejonów Polski wydaje się możliwość obejrzenia meczów hokejowej ekstraklasy naszych sąsiadów. Hokejowa czeska "O2 Extraliga" zakończyła właśnie rozgrywki sezonu zasadniczego. Czas na kolejne fazy, które zdecydują o podziale medali i wskażą nieszczęśników, którym przyjdzie w przyszłym sezonie występować na niższym szczeblu. Odwiedziliśmy z aparatem fotograficznym halę w Ostrawie, gdzie występują na co dzień zawodnicy HC Vitkovice Steel.

Justyna Jurczyk

Wspaniały obiekt CEZ Arena mogący pomieścić 9.568 widzów znajduje się w południowej dzielnicy miasta w niedalekiej odległości od autostrady, która w przyszłości połączy się z naszą trasą A-1. Dla wielbicieli sportu z województwa śląskiego to przysłowiowy "rzut kamieniem" z bardzo dogodnym dojazdem, a przy tym okazja obejrzenia hokeja przez duże "H".

W dniu 19.02.2009r. o godz. 17:30 w CEZ Arenie odbył się mecz pomiędzy HC Vitkovice Steel, a HC Ocelari Trinec, który zgromadził na trybunach 5.126 widzów. Emocjonujący mecz zakończył się dość "egzotycznym" jak na hokejowe warunki rezultatem 0:0, a 3. minuta i 45. sekunda dogrywki przyniosła bramkę dla gości, którzy dzięki temu wywalczyli sobie 10 pozycję w tabeli. Ten wynik gospodarzom dał miejsce ósme, przy czym obserwując przebieg ligi widać, że ambicje ostrawskich hokeistów sięgają czołowych miejsce w ekstralidze. O tym, że mimo braku goli mecz był ciekawy świadczy fakt, że jako najlepszych graczy obu drużyn wybrano bramkarzy.

Oprócz typowo sportowych aspektów wizyta w CEZ Arenie dostarcza kibicom szereg innych wrażeń, gdyż oprawa meczów przygotowana przez czeskich organizatorów jest perfekcyjna. Każda przerwa w grze okraszana jest rytmami muzyki, a przede wszystkim występami uroczych dziewcząt, które zachęcają kibiców do żywiołowego dopingu. Do nabycia w czasie meczu są liczne pamiątki, a do dyspozycji smakoszy czeskich napojów dostępny jest smaczny i zimny "Ostravar" z miejscowego browaru. Na świetnie zorganizowanych parkingach liczne są rejestracje kibiców z naszego kraju, dlatego niezdecydowani nie muszą się obawiać, że w Ostrawie poczują się nieswojo. Wstęp na mecz HC Vitkovice Steel to wydatek 100 KC, za co gwarantowane są niezapomniane przeżycia, które częściowo odzwierciedlają fotografie z ostatniego spotkania.