GKS jedną nogą w finale - relacja z meczu Wojas Podhale Nowy Targ - GKS Tychy

Szanse Wojasa Podhale Nowy Targ na grę w finale Ekstraklasy hokejowej po środowym pojedynku z GKS-em się diametralnie zmniejszyły. Górale przegrali z GKS-em Tychy 3:5, a kolejny mecz zostanie rozegrany w Tychach.

W tym artykule dowiesz się o:

W pierwszej tercji optyczna przewagę miał Wojas Podhale, jednak nowotarżanie nie potrafili tego wykorzystać i oddać strzału, który mógłby pokonać Arkadiusza Sobeckiego. Jedyną bramkę w tej części gry zdobył Tomasz Maćkowiak, który po podaniu Sławomira Krzaka objechał bramkę Krzysztofa Zborowskiego i wcisnął krążek do bramki. To trafienie uskrzydliło nowotarżan i zaczęli śmielej atakować. Podhale próbowało grać w kontrze, jednak bez rezultatów.

Kluczowa dla rozwoju sytuacji była jednak druga tercja. Najpierw w 23. minucie w środkowej części lodowiska krążek przejął Tomasz Proszkiewicz i w sytuacji sam na sam trafił do bramki, dwie minuty później silnym strzałem z niebieskiej linii na 0:3 podwyższył Frantisek Barklik, a w 28. minucie po zespołowym ataku krążek do bramki Zborowskiego skierował Robin Bacul.

Tyszanie prowadzili już 0:4, jednak ambitni Górale nie dali za wygraną i jeszcze w drugiej tercji po znakomitym podaniu Jarosława Różańskiego, Marian Kacir strzelił bramkę kontaktową. Nowotarżanie poszli za ciosem i kolejne bramki zdobywali Dariusz Gruszka i ponownie Kacir. Po tej bramce trener GKS-u wziął czas i przyniosło to oczekiwany rezultat. Katami Podhala okazali się Ladislav Paciga oraz Tomasz Proszkiewicz i mecz zakończył się zwycięstwem tyszan 6:3. Kolejne spotkanie w piątek w Tychach i jeżeli GKS wygra, to awansuje do finału PLH. W przypadku zwycięstwa Szarotek, ostatni mecz zostanie rozegrany w Nowym Targu.

Wojas Podhale Nowy Targ - GKS Tychy 3:6 (0:1, 1:3, 2:2)

0:1 - Tomasz Maćkowiak (Sławomir Krzak) 12'

0:2 - Tomasz Proszkiewicz 23'

0:3 - Frantisek Barklik 25'

0:4 - Robin Bacul (Adrian Parzyszek, Ladislav Paciga) 28'

1:4 - Marian Kacir (Jarosław Różański) 38'

2:4 - Dariusz Gruszka (Krystian Dziubiński) 48'

3:4 - Marian Kacir 51'