NHL: St. Louis Blues z trzecim kolejnym zwycięstwem

Minionej nocy rozegrano trzynaście meczów ligi NHL. W najciekawszych z nich St. Louis Blues pokonali przed własną publicznością New York Rangers 3:2, a Chicago Blackhawks zwyciężyli po raz pierwszy w sezonie wygrywając z Nashville Predators 5:3.

Rafał Lichowicz
AFP

Zaliczający idealny początek sezonu "Bluesmeni" z St. Louis kontrolowali przebieg niedzielnego meczu w Scottrade Center. Już w 73 sekundzie gola na 1-0 zdobył Vladimir Tarasenko. Na trafienie Rosjanina niespodziewanie odpowiedział jednak 4 minuty później Chris Kreider.

St. Louis nie czekali długo z odpowiedzią. Jeszcze w końcówce tej samej tercji bramkę na 2-1 zdobył Paul Stastny. Trzy minuty po wznowieniu gry podwyższył Alex Pietrangelo. Asystę przy golu zaliczył Stastny dla którego był do szósty punkt w trzecim meczu sezonu. Rangersi na napór Blues odpowiedzieli tylko jednym golem Mika Zibanejada.

O fatalnym starcie ligi powoli zapominają w Chicago, gdzie miejscowi Blackhawks minionej nocy odnieśli pierwsze zwycięstwo, pokonując w rewanżu Nashville Predators 5:3. Wygranej gospodarzy nie byłoby bez znakomitej postawy Richarda Panika. 25-latek, który w styczniu tego roku trafił do Chicago z Toronto, zdobył w tym meczu 3 z 5 goli dla "Czarnych Jastrzębi".

Dwie wygrane po dwóch meczach mają na swoim koncie mistrzowie z Pittsburgha. Radzący sobie od początku sezonu bez swojego asa Sidneya Crosbiego, Penguins pokonali w niedzielę w PPG Paints Arena zespół Anaheim Ducks. Bramki dla aktualnych czempionów NHL zdobywali Ian Cole, Conor Sheary i Phil Kessel.

W dwóch meczach pomiędzy kanadyjskimi zespołami Ottawa Senators w serii rzutów karnych ograła Montreal Canadiens 2:1, a Vancouver Canucks pokonali 1:0 Calgary Flames. W drugim meczu na Rogers Arena jedyne trafienie dla Canucks w karnych zaliczył Brandon Sutter. Wcześniejsze siedem prób po obu stronach kończyło się niepowodzeniem.