NHL: zwycięski powrót Crosbiego na lód

Sidney Crosby rozpoczął nowy sezon od gola w wygranym przez Pittsburgh Pengunis 3:2 meczu przeciwko Florida Panthers. Piąte zwycięstwo z rzędu zanotowali Detroit Red Wings, którzy pokonali u siebie Carolia Hurricanes 4:2.

Rafał Lichowicz
AFP

Aktualni mistrzowie NHL z Pittsburgha w połowie meczu w PPG Paints Arena przegrywali różnicą dwóch goli z drużyną przyjezdnych z Florydy. Sygnał do odrabiania strat w 34. minucie dał wracający po kontuzji Sidney Crosby. Był to premierowy gola kapitana Penguins w obecnym sezonie.

Po kolejnych bramkach Carla Hagelian i Erica Fehra w ostatniej tercji, gospodarze wyszarpali komplet punktów, ciesząc się z 4 wygranej w piątym meczu przed własną publicznością.

Coraz lepszym bilansem legitymują się Detroit Red Wings, którzy po dwóch porażkach na starcie sezonu, wygrali piąty kolejny mecz pokonując w Joe Louis Arena zespół Carolina Hurricanes 4:2. Dwa gole dla "Czerwonych skrzydeł" zdobył ubiegłoroczny debiutant Dylan Larkin.

Najwięcej bramek, bo aż dziesięć, padło minionej nocy w Toronto, gdzie miejscowi Maple Leafs polegli w starciu z Tampa Bay Lightning. Pierwszy skrzypce w zespole finalistów ostatniego play off grali Steven Stamkos i Nikita Kuczerow, którzy zdobyli po cztery punkty.

Po wygranej w Toronto, "Błyskawice" z 10 punktami awansowały na drugie miejsce w Konferencji Wschodniej, punkt za prowadzącymi w tabeli Montreal Canadiens.

Okazji do awansu na pierwsze miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej nie wykorzystali St. Louis Blues, którzy w Scottrade Center ulegli Calgary Flames. Dla "Płomieni" była to druga wygrana w ciągu 24 godzin, po pokonaniu wcześniej Chicago Blackhawks.