NHL: Hurricanes wygrali i wygrzebali się z dna

Carolina Hurricanes po kapitalnej partii Jeffa Skinnera pokonali we własnej hali faworyzowanych NY Rangers i awansowali z ostatniego miejsca w tabeli Konferencji Wschodniej.

Rafał Lichowicz
AFP

Starcie Hurricanes z Rangers przez dwie tercje zamieniło się w strzelecki pojedynek dwóch atakujących - Jeffa Skinnera (CAR) i Matsa Zuccarello (NYR). Obaj do 33. minuty mieli na koncie po dwa gole, które ustalały wynik meczu (2:2).

Losy całego spotkania zmienił jednak 24-letni Skinner, który na sekundę przed końcową syreną drugiej części meczu zmienił się z egzekutora w podającego i wystawił do Bryana Bickela krążek na 3:2, decydując o podziale punktów w PNC Arena.

Kapitalny start do sezonu (4 zwycięstwa na otwarcie) zaprzepaszczają Vancouver Canucks, którzy minionej nocy ulegli 0:2 przyjezdnym z Edmonton. Wynik dla "Nafciarzy" otworzył kapitan Connor McDavid. Na półtorej minuty przed końcem meczu do pustej bramki na 2:0 trafił Milan Lucic.

Dzięki wygranej Oilers umocnili się na pierwszym miejscu w Konferencji Zachodniej i o trzy punkty wyprzedzają Minnesotę Wild.

W najciekawszym meczu minionej nocy w NHL w hali Prudencial Center w New Jersey, miejscowi Devils ulegli po dogrywce Blackhawks 2:3. Goście uratowali remis w końcówce meczu po golu Mariana Hossy. W doliczonym czasie "złotego" gola zdobył Artem Anisimov.