NHL: Shea Weber rozstrzygnął losy kanadyjskiego klasyku

Montreal Canadiens po trafieniach Alexa Galchenyuka i Shea Webera rozprawili się w Bell Center z ekipą Toronto Maple Leafs, odnosząć siódme zwycięstwo z rzędu.

Rafał Lichowicz
AFP

Ligowy klasyk pomiędzy drużynami należącymi do "Pierwotnej Szóstki" rozkręcił się dopiero w ostatniej tercji, w której Canadiens i Maple Leafs oddali łącznie aż 32 strzały. Krążek do siatki trafił jednak tylko dwa razy.

Najpierw po świetnej zespołowej akcji "Klonowych Liści", strzał celny na gola zamienił Nazem Kadri, doprowadzając do remisu w całym spotkaniu. Nieco ponad trzy minuty później "Habs" wykorzystali grę w przewadze (4 na 3) zdobywając gol po uderzeniu z dystansu Shea Webera. Przy okazji swoją drugą asystę tego wieczoru zaliczył Aleksandr Radułow.

Canadiens umocnili się tym samym na prowadzeniu w Konferencji Wschodniej. Cztery punty do zespołu z Montrealu tracą mistrzowie z Pittsburgha, którzy minionej nocy po pełnym emocji spotkaniu pokonali Philadelphia Flyers 5:4. Po dwa gole dla Penguins zdobyli Sidney Crosby i Jewgienij Małkin.

Dystans do Canadiens tracą z kolei trzeci na Wschodzie Detroit Red Wings, którzy przegrali przed własną publicznością 0:1 z Boston Bruins. Serię sześciu kolejnych zwycięstw "Czerwonych Skrzydeł" zakończył wracający do bramki "Niedźwiadków" Tuuka Rask, który obronił 24 strzały oraz zdobywca jedynego gola Tim Schaller.

W Konferencji Zachodniej w pogoń za prowadzącymi w tabeli Edmonton Oilers ruszyli Minnesota Wild i San Jose Sharks. Pierwsi po trzecim meczu na zero z tyłu, pokonali w Energy Center Dallas Stars po bramkach Mikaela Granlunda, Nino Niederreitera, Erica Staala i Tylera Graovaca.

Wicemistrzowie z San Jose nie dali zaś szans przyjezdnym z Nashville wygrywając pewnie 4:1. Kolejnego gola i asystę zaliczył w tym meczu Joe Pavelski, który z 12 punktami zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji kanadyjskiej.