NHL: pogromy w Nowym Jorku, Kaczory zdobyły Los Angeles

Emocji związanych z walką o zwycięstwo do ostatnich minut zabrakło w dwóch meczach rozgrywanych minionej nocy w Nowym Jorku. Łatwą wygraną odnieśli również w Los Angeles Anaheim Ducks.
Rafał Lichowicz
AFP

Pięciu różnych strzelców zdecydowało o pewnym zwycięstwie New York Rangers nad St. Louis Blues. W klasyfikacji indywidualnej najlepszym wynikiem popisał się debiutant Jimmy Vesey, który do bramki dorzucił dwie asysty. Dwa punkty za podania zdobył także wracający po kontuzji Chris Kreider.

Po raz 60. w karierze czyste konto udało się zachować bramkarzowi Rangers, Herikowi Lundqvistowi. Szwed zrobił to przy okazji po raz pierwszy w starciu z "Bluesmenami".

Mniej powodów do radości mieli fani drugiego nowojorskiego klubu położonego na Brooklynie. NY Islanders po jednostronnym meczu ulegli Tampa Bay Lightning aż 1:6. Nieuchwytny dla defensywy Wyspiarzy był Nikita Kuczerow, który zdobył dwa gole i asystował przy kolejnych dwóch. Swojego siódmego gola w sezonie zdobył również Steven Stamkos.

Jednostronne widowisko, ale tylko w ostatniej tercji, zobaczyli kibice w hali United Center w Chicago. Blackhawks remisując po dwóch tercjach z Calgary Flames 1:1, w trzeciej odprawili gości z kwitkiem, wygrywając ją aż 4:0.

Trzy punty (gol, 2 asysty) zapisał na swoim koncie najskuteczniejszy zawodnik poprzedniego sezonu Patrick Kane. Amerykanin miał wsparcie u Rosjan: Artema Anisimova i Artemi Panarina , którzy zaliczyli po golu i asyście. Anisimov z 13 punktami został przy okazji samodzielnym liderem klasyfikacji kanadyjskiej.

Do małej niespodzianki doszło w Staples Center, gdzie Królowie z Los Angeles przegrali do zera z Anaheim Ducks. Dla podopiecznych Darryla Suttera był to trzecia porażka z rzędu. Stojący w bramce Ducks, John Gibson zachował zaś po raz pierwszy czyste konto.